Muhtarın Sesi: Vakfıkebir'in göz bebeği Büyük Liman Mahallesi

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi Büyükliman Mahallesi son yıllarda ilçenin ve bölgenin en güzel ve modern mahallelerinden biri haline geldi.

Trabzon Haber 13.09.2021, 14:10 13.09.2021, 14:33
Muhtarın Sesi: Vakfıkebir'in göz bebeği Büyük Liman Mahallesi

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi sınırları içerisinde bulunan Büyükliman Mahallesi, 1993’te yapılan referandum sonrası Tarlacık Mahallesi’nden ayrılarak mahalle statüsüne kavuştu. 1994’te yapılan yerel yönetim seçimlerinde ilk kez kendi başına mahalle olarak muhtar seçti.

Büyükliman Mahallesi’nde İmam Hatip Lisesi’nin yanı sıra bir de Büyükliman İlkokulu bulunuyor. 2 bin 500 nüfusu ve bin seçmeni olan mahallenin ilk Muhtarı İsmail Birincioğlu, 2 dönem muhtarlık yaptıktan sonra ikinci muhtar olarak Osman Nuri Sevim seçildi. 2019 yerel seçimlerinde şu anki muhtar Sadık Aydın seçimleri kazanarak üçüncü muhtar olarak görevi devraldı.

Büyükliman Mahallesi 2019 yerel seçimleriyle değişim rüzgârlarını da estirmeye başladı. Vakfıkebir ilçesinde tarihi başarılara imza atan Belediye Başkanı Muhammet Balta’nın Büyükliman Mahallesi için kolları sıvayarak işe el atması sonrası Büyükliman Mahallesi güzel, modern ve yaşanabilir mükemmel bir mahalle oldu.

“ALTYAPIYA ÖNEM VERDİK”

Büyükliman Mahallesi Muhtarı Sadık Aydın ile yaptığımız söyleşide şu ifadeleri kullandı: “Sayın Belediye Başkanı’mız Muhammet Balta Bey ile mahallemizde mahalle sakinlerinin de katılımıyla mahalle sorunları hakkında muhtarlık olarak bir toplandı düzenledik. Bu toplandı sonrası Sayın Belediye Başkanı’mız Muhammet Balta mahallemizle ilgili gerekli çalışmaları yaparak icraata başladı.

Öncelikle altyapı sorunlarını hallederek kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını tamamladı. Daha sonra tüm mahallemizin çamurdan kurtarılması için parke taşıyla döşenmesini sağladı. Ardından bazı yollarımıza da asfalt ve beton döktü. Gülbaharhatun Caddesi’ndeki bütün elektrik hatlarını yer altına alarak elektrik direklerini kaldırdı.

Yine Gülbaharhatun Caddesi’ni bölünmüş yol olarak yapılmasını sağladı. Bu yolun bölünmüş yol olarak yapılmasında en büyük pay sahibi TBMM Çevre Komisyon Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta’dır. Kendisine teşekkür ediyorum.

Ayrıca bu cadde üzerinde yolcu bekleme kabinlerini yaptık. Hasan Cemil Güç Caddesi’ni (Yıldız Deresi ile Gazi Irmak arası) kanalizasyon, yağmur suyu hattı, kaldırım ve parke taşı döşenerek modern bir cadde oluşturuldu. Mahallemizin genelinde ara sokaklar da dahil olmak üzere alt yapısı yapılarak parke döşendi. Mahallemizde vatandaşımız çok rahatlıkla çamura basmadan yürüyebiliyor.”

“VATANDAŞIN SIKINTISIYLA DERTLENİYORUZ”

Sadık Aydın yaptığı hizmetlerini anlatmaya şöyle devam etti: “Mahalle muhtarlığı olarak mahallemizin camisinin onarılması için hayırsever vatandaşlardan destek alarak alttan ısıtma, halı değişimi, su alan duvarların yıkılıp onarılması, çatı oluklarının yapılmasını ve çevre düzenlemesini tamamladık. Ayrıca bay bayan tuvaletlerini de yeniledik. Bunların yanı sıra mahalle muhtarlığı olarak heyet arkadaşlarımız ve imam arkadaşlarımızla birlikte ev ziyaretlerimizin yanı sıra mazgal temizliği, yolların yıkanması, sosyal faaliyetlerde bulunup sportif faaliyetlere katılmak gibi önemli sosyal etkinliklerde de mahallemizi temsil ettik ve etmeye de devam ediyoruz.

Mahalle halkıyla olan diyaloglarımızı her geçen gün geliştirerek artırıyoruz. Onların sıkıntılarıyla devamlı dertleniyoruz. Mahallemize en güzel hizmetleri getirebilmek için belediyemizle istişare içerisinde olmaya devam ediyoruz. Mahallemiz de eksik olan hizmetler içinde çalışmalarımızı belediyemizle sürdürüyoruz. Bugün itibariyle mahallemizde yapılan yatırımlar sayesinde mahallemizin misyonu ve vizyonu değişerek modern bir şehir oluşturulmuştur.

Bu çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan ve bizlerden hiçbir zaman desteğini eksik etmeyen Sayın Belediye Başkanı’mız Muhammet Balta başta olmak üzere, Belediye FEN İşleri Müdürü’müz Mustafa Karabulut ve ekip arkadaşlarına, TİSKİ İlçe Müdürü’müz İshak Karabulut ve ekip arkadaşlarına, Temizlik İşleri Müdürü’müz Özcan Alp ve ekip arkadaşlarına desteklerinden dolayı mahallem adına teşekkür ediyorum.”

Haber:İnan Kalyoncu

Yorumlar (1)
Hülya İnce 2 hafta önce
Mahallemizde değişim var elbet ama daha bir çok sorun var.Umarım çalışmalar sorunlar yönünde hız kazanır.
22
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:06
Öğle 12:18
İkindi 15:39
Akşam 18:20
Yatsı 19:39