Müsilaj ve pandemi yayla turizmini artırdı

Türkiye’nin sahillerinde görülen müsilaj tehlikesinin balıkçılıkla beraber deniz turizmini de etkilediği belirtildi.

Trabzon Haber 27.06.2021, 13:31 27.06.2021, 13:36
Müsilaj ve pandemi yayla turizmini artırdı

Marmara Denizi’nde yaşanan müsilaj tehlikesi kenar balıkçılığının yanında turizmi de tehdit ediyor.

Bölgede özellikle sezonluk ya da uzun dönemli turizm taleplerinde ciddi düşüşler olduğu bildirildi. 
Deniz turizminden uzaklaşan tatilcilerin yeni rotası ise Karadeniz oldu.

whatsapp-image-2021-06-27-at-13-34-23.jpeg

Tarihi ve doğal güzellikleriyle her mevsim önemli turizm destinasyonlarından olan Trabzon’da turist hareketliliğinin beklendiği ifade edildi. Yaylalarının yanı sıra sahip olduğu tarihi güzellikleriyle de Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Trabzon’da turizmciler, müsilaj nedeniyle bölge turizminde hareketlilik yaşanmasını bekliyor.

whatsapp-image-2021-06-27-at-13-35-27.jpeg

Kendine has kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle Tonya, kalabalıktan ve günlük yaşamın yoğunluğundan uzaklaşmak isteyenlerin kısa tatil güzergahları arasında yer alıyor. Foleya Mountain Resort Genel Müdürü Necati Ataman, 1 Temmuz itibari ile koronavirüs önlemlerinde kısıtlamaların kalktığını, Temmuz ayı itibari ile bölgede ciddi hareketlilik beklediklerini söyledi.

TURİSTLER YAYLA TURİZMİNİ TERCİH EDİYOR

Son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin doğa turizmine giderek ilgi duymaya başladıklarına dikkati çeken Ataman, turistleri bölgeye beklediklerini sözlerine ekleyerek, internet üzerinden rezervasyon almaya başladıklarını ifade etti.

Foleya Mountain Resort Hotel’in Genel Müdürü Necati Ataman, “Bugün tüm ekolojik yaşamı tehdit eden müsilajın (deniz salyası), deniz turizmine de etki ettiğini söylemek mümkündür. Bilhassa Marmara Bölgesi’ndeki müsilaj sorunu, yaz döneminde yurtiçi ve yurtdışından gelen konukların farklı bölgelere yönelimine sebebiyet vermiştir. Bu yönelimlerin yayla turizmine işaret ettiği görülmektedir.” dedi.

musilaj-ve-pandemi-4.jpg

DOĞANIN TAM KALBİNDE TATİL İMKANI

Ataman, “Foleya Mountain Resort Hotel, Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek, Türkiye’nin ise üçüncü yayla ve dağ konseptli resort hotelidir. Trabzon’un Tonya ilçesine bağlı Erikbeli Yaylası mevkiinde inşa ettiğimiz Foleya Hotel, Giresun, Gümüşhane ve Trabzon illerinin kesiştiği noktada bulunması bakımından bölge turizmi açısından son derece önemli bir lokasyondadır.

Yaz kış, dağ ve yayla turizmine uygun olan hotel bünyesinde 12 ay kaliteli hizmet sunma amacı taşımaktayız. Bu yapıda ekilen ilk fidan, çakılan ilk çividen itibaren tüm yapım aşaması ile bizzat ilgilenmiş olma gayemiz, konaklayan tüm misafirlerimize “Doğanın Tam Kalbinde” mutlu, huzurlu, güvenli ve eğlenceli tatil imkânı sunma çabasına karşılık gelmektedir.

musilaj-ve-pandemi-7.jpg

Buna bağlı olarak en nihai hedefimiz, yöre mimarisinin modern çizgilerle birleştirildiği tesisimizde, yerli ve yabancı konuklarımıza tıpkı adı gibi “yuva” hissiyatı ile rahat ve konforlu tatil hizmeti sunma noktasında ilk tercih ve vazgeçilmez olmaktır.” şeklinde konuştu.

Haber: İnan Kalyoncu

Yorumlar (0)