Mustafa Reşit Akçay'dan sevindiren haber

Trabzon'da virüs sebebiyle yaşadığı solunum yetmezliği sonucu Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nin yoğun bakım servisinde entübe edilen Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay'ın sağlık durumunda iyileşme yaşandı.

Trabzon Haber 26.06.2021, 16:44 26.06.2021, 16:44
Mustafa Reşit Akçay'dan sevindiren haber

Bu sezon TFF 1'inci Lig'de mücadele edecek Kocaelispor'da teknik adamlık görevini yürüten Mustafa Reşit Akçay, geçirdiği covid-19 sonrası evinde oksijen ve ilaç tedavisi görürken, bir hafta önce solunum sıkıntısının çoğalması sebebiyle, KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alındı.

mustaf-resit-akcay-haber.jpg

Mustafa Reşit Akçay'dan iyi haber

Akciğerlerinde yaşadığı rahatsızlık sebebiyle yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen Akçay, 4 gün önce solunum sıkıntısının çoğalması üzerine önce solunum cihazı ve kalp akciğer makinesine (ECMO) bağlandı. Tedavisi süren tecrübeli teknik adamdan bugün iyi haber geldi.

KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş, Akçay'ın sağlık durumunun ümit verici olduğunu belirterek, "Sağlığının iyi yönde gelişmesi sevindirici. Herhangi bir sorun yaşanmaması için kalp akciğer pompasını eksiksiz olarak çıkarmadık ama solunumu kendiliğinden yetebilir duruma geldi. Sorun çıkmaması için tedbirliyiz ama ümidimiz daha fazla" ifadelerini kullandı. 

mustafa-resit-akcay-dan-sevindiren-haber.jpg

Pazartesi gecesi uyutulmuş

Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Bülbül de Mustafa Reşit Akçay'ın durumunun ağırlaşması sebebiyle geçen pazartesi gecesi uyutulduğunu aktararak,

"Bugün itibarıyla hastamızın sağlık durumu çok daha iyi yönde gelişiyor ama yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Temkinli davranıyoruz. Hastamızın kalp akciğer makinesi desteğini minimale indirdik. Ventilatörden de solunum desteği azaltıldı. Zaman zaman sedasyon uyguluyoruz. Hastanın bilinci açık ve uyandı. Henüz net bir iyileşmeden bahsetmek yanlış olur. Kısmi bir iyileşme diyebiliriz" dedi. 

Trabzonspor'da görev yapmıştı

Spor Toto Süper Lig'de öncelikle Trabzonspor'u çalıştıran Mustafa Reşit Akçay, daha sonra Akhisar Belediye, Osmanlıspor, Konyaspor ve Ankaragücü'nde görev aldı. Tecrübeli teknik adam son olarak Kocaelispor'u TFF 1'inci Lig'e çıkardı.

Yorumlar (0)