Ortahisar meclisinde tansiyon yükseldi: Şehri köstebek yuvasına çevirdiniz! 

Trabzon Ortahisar Belediyesi yeni yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Trabzon Haber 03.01.2022, 15:23 03.01.2022, 16:24
Ortahisar meclisinde tansiyon yükseldi: Şehri köstebek yuvasına çevirdiniz! 

Trabzon'un Ortahisar Belediyesi 2022 yılı Ocak ayının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'in başkanlık ettiği toplantı, Aralık ayında gerçekleştirilen etkinliklerin ve projelerin sunumuyla başladı. Toplantı öncesi tüm meclis üyelerine, üzerinde 'Hayde Ortahisar' yazılı bordo-mavi renklerini taşıyan kaşkollar dağıtıldı. 

Vatandaşlar barınaklardan şikayetçi

Toplantıda söz alan CHP'li Ömer Dayı, vatandaştan gelen şikayetleri dile getirdi. Belediyenin yaptığı hayvan barınaklarının bazı kişileri rahatsız ettiğini belirten Dayı, 
"Beşirli mahallesinde Kadın Yaşam Merkezi yapılıyor. Hemen onun yanına hayvan barınakları yapıldı. Bundan oradaki vatandaşlar rahatsız oluyor. Dilekçe yazarak şikayette bulunuyorlar. Her ne kadar büyükşehir belediyesinin yetki alanında olsa da bizi de ilgilendiriyor." dedi. 

Trabzon'a yakışmıyor

Sözlerine devam eden Ömer Dayı, kentin trafik sorunlarına değinerek,"Ulaştırma Bakanı bildiğim kadarıyla Trabzonlu. Ama Trabzon'un en büyük sorunu ulaşımdaki sıkıntılar giderilmedi. Liman işletmelerinin olduğu kavşak, Haçkalı Baba Hastanesi'nin önündeki uygulama bu şehre ne kadar yakışıyor. Haçkalı Baba kavşağında sık sık kaza oluyor. Limanın karşısındaki durum da aynı. Orada mevcut ışıklandırma ve yaya geçidi var. Oradaki ışıklar ikaz şeklinde yanıp sönüyor ama yayalar karşıya geçemiyor. Yayalara öncelik verilmeli diyoruz ama icraata geçiremiyoruz.Çömlekçi alt geçidi de kötü durumda. Normal vatandaşlar orayı kullanamıyor. Farklı farklı durumlarla karşılaşıyorlar. Kavşak kapandığı için vatandaş karşıya geçemiyor." ifadelerini kullandı. 

Böyle bir rezillik olmaz!

Şehirde devam eden altyapı ve üstyapı çalışmalarındaki sorunları gündeme getiren meclis üyesi, "Uzunsokak'ta yedi sekiz dükkanda altyapı çalışmaları sonrası kanalizasyon suları bu dükkanları bastı. Bu sorunla ilgili şikayet geliyor. Yetkililere söyledik ama yedi sekiz dükkan iki aydır bu sorunu yaşıyor. TİSKİ'den Alper beye de söyledik ama müdahale edemediler.Plansız işler yapılıyor. TİSKİ genel müdürü bu konuda bizi şikayet ediyor. Ben bunları gündeme getiriyorum diye. Ona buradan diyorum hodri meydan.Şehir köstebek yuvası oldu. Bunu tabiki dile getireceğiz. Atanmış adam beni susturamaz. Bu kadar rezillik ve kepazelik ben hayatımda görmedim. Her gün onlarca insan şikayet ediyor sular kesik diye. Her gün bu kadar kesinti, bu kadar sıkıntı olur mu? Bir mahalledeki çalışmayı bitirmeden diğerine geçiyorlar. Böyle bir rezillik olamaz. Mahalleye gelip istişare yapılmıyor. Bir mahallede hizmet vatandaşlara yapılır." diyerek duruma tepki gösterdi.

Ahmet Metin Genç Dayı'ya cevap verdi

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ömer Dayı'nın gündeme getirdiği konulara açıklık getirdi. Beşirli'de bulunan köpek kulübeleri konusuna cevap veren Başkan Genç, "Orada barınak yapılması söz konusu değil. Orada birkaç kulübe var. Hatta büyükşehir belediyesi o kulübeleri oraya koyduğunda bir kötü niyetli kişi o kulübelere zarar verdi. Biz gerekli dilekçeleri alacağız. Ama orada bir barınak söz konusu değil. 
Çömlekçi ile ilgili olarak da. Ben oranın kapatılması gerektiğini hep söyledim. Orada kavşaktan sola dönüş kapatıldı. Tünelin hemen çıkışına yaya geçidi yapılamaz. Altgeçitte bir güncelleme yapılarak oraya çözüm yapılabilir. Ama o tünelin çıkışına yeni bir yaya geçidi yapılamaz." dedi.

Haber: Hatice Üneş

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
4
parçalı bulutlu