Prof.Dr. Mikdat Kadıoğlu evine dadanan ayıyı görüntüledi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, kış uykusundan uyanıp evine dadanan boz ayıyı görüntülemeyi başardı. 

Trabzon Haber 20.06.2022, 10:41 20.06.2022, 10:56

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Trabzon’un Maçka ilçesindeki evine dadanan ve başı dert olduğu ayının görüntülerini evinin çevresine kurduğu güvenlik kameraları ile görüntüledi.

Evine dadanan boz ayıya karşı önlemler aldı

Kadıoğlu, her yıl evinin çevresine gelerek, evine ve bahçesindeki sebzelere zarar veren boz ayıya karşı çeşitli yöntemleri kullanarak önlem aldı.

'Meteor' adını verdi

Bir yıl önce evinin pencerelerine tırmanan ve tarım ürünlerine zarar veren, ‘meteor’ adını verdiği boz ayıyı görüntülemek için evinin çevresine güvenlik kamerası taktıran Prof. Dr. Kadıoğlu, sonunda boz ayıyı görüntülemeyi başardı.

Mikdat Kadıoğlu: Sıra çay içmeye geldi

Kadıoğlu, güvenlik kameralarına yakalanan ayının video görüntüsünü sosyal medya hesabında paylaşarak şu açıklamayı yaptı: “Meteor'un ilk görüntüsü ele geçirildi. Geçtiğimiz kış bölgedeki yayla evlerini kırıp döken ama benim köpek Dost'un hatırına bizim eve dokunmayan ayı efendinin eşkali bu. Sıra onunla çay içmeye geldi ama son zamlara kızgın sanki.”

Ayıya sitem etti

Mikdat Kadıoğlu, daha önce bölge kurduğu kameralara yakalanmayan ayıya sitem ederek, “Ayının yakışıklı fotoğrafını çekmek için kamera kurdum. Ama nedense kamerayı kurduğum taraftan gelmiyor.” diye açıklamalarda bulunmuştu.
Kış uykusundan uyanan ve beslenmek için yiyecek arayan ayının ormanlık alandan Kadıoğlu’nun evine doğru geldiği güvenlik kamerasına yansıdı.

Yorumlar (0)