Sarıtaş Cana Can Katıyor: Trabzonspor forması hediyeli kan bağışı kampanyası

Sarıtaş Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, dikkat çeken bir kan bağışı kampanyasına imza atıyor.

Trabzon Haber 03.11.2021, 11:15 03.11.2021, 11:55
Sarıtaş Cana Can Katıyor: Trabzonspor forması hediyeli kan bağışı kampanyası

Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki Sarıtaş Mahallesi'nde,Sarıtaş Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Türk Kızılay iş birliğiyle 7 Kasım Pazar günü saat 11:00 ile 18:00 arasında Dernek Alanı'nda kan bağışı kampanyası düzenlenecek. Düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasında bağışta bulunanlar arasından 3 kişiye Trabzonspor'un yeni sezon forması hediye edilecek.

"Verilen her bir damla kan kurtarılan candır"

Kampanya hakkında konuşan Sarıtaş Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Coşkun Ekici, "Bu, bir iyilik hareketidir. Toplumsal duyarlılığı artırmak adına son derece sağlıklı bir aktivite olan kan bağışı hususunda üyelerimizi ve halkımızı bu kan bağışı kampanyamıza  davet ediyorum." diyerek çağrıda bulundu. Hayat kurtarma düşüncesinin insana manevi bir haz verdiğini ifade eden Ekici, "Verilen her bir damla kan, kurtarılan candır" ifadelerini kullandı. 

Aracı olmayanlara ulaşım imkanı sağlanacak

Kan bağışında bulunanlar arasından 3 kişiye hediye edilecek olan Trabzonspor forması için çekiliş yapılacak. Forma çekilişi, Sarıtaş Facebook sayfasında saat 18:15'te canlı yayınlanacak. Ayrıca kan bağışı kampanyasına katılım için aracı olmayan vatandaşlara Akçaabat Parkı'ndan özel araçlarla  Sarıtaş Mahallesine ulaşım imkanı sağlanacağı da duyuruldu. 

Kan bağışında bulunacakların dikkatine:

-Covid aşısının üzerinden 1 hafta geçmesi gerekiyor. 

-Aşı olmayanlar kan verebilir,  aşının bir önemi yok.

-Son 1 yıl içinde ameliyat, endoskopi, kolonoskopi, akapunktur, hacamat, saç ekimi, dövme yaptıranlar 1 yıl geçmeden veremez.

-Dikiş atılması da bir yıl kan bağışına engel.

-Kuduz aşısı olanlar 1 yıl kan bağışı yapamaz.

- Ağrı kesici, Aspirin, Mide ilacı, Tansiyon ilacı , Tiroid ilacı, Ağızdan alınan şeker ilaçları kan bağışına engel değil.

-Psikiyatri ilaçlarının da bir çoğu engel değil.

Kan verenler;
-Erkekler 3 ay
-Kadınlar 4 ay sonra tekrar kan verebilir.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak 05:50
Güneş 07:21
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
8
parçalı bulutlu