Şehit Eren Bülbül doğum gününde unutulmadı: İyi ki doğdun Eren

Trabzon'da, 5 yıl önce PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül, doğum gününde unutulmadı.

Trabzon Haber 01.01.2022, 12:28 01.01.2022, 13:38
Şehit Eren Bülbül doğum gününde unutulmadı: İyi ki doğdun Eren

Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017’de PKK’lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar eden ve girdikleri evi gösterirken teröristlerin açtığı ateşle Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olan Eren Bülbül'ün şehadetlerinin üzerinden 5 yıl geçti. Şehit olmadan önce sosyal medyadaki hesabında ‘Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın’ paylaşımının ortaya çıkmasıyla Türkiye'yi hüzne boğan Eren Bülbül, doğum gününde unutulmadı.

  1 Ocak 2002 doğumlu şehit Eren Bülbül için, arkadaşları tarafından hazırlanan ve üzerine “iyi ki varsın Eren” yazılı pasta Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül ile birlikte mezarı başında kesildi. Arkadaşlarından Mehmet Sena Erdem, “Herkes Şehit Eren Bülbül’ü hafızalara kazınan fotoğrafı ve sosyal medya hesabında yazdığı biri de çıkıp demiyor ki iyi ki varsın sloganı tanıyor. Oysa Eren bir kahramandır. Karadeniz’in Trabzon’un, Maçka’nın dağlarında yetişmiş genç bir kahramandır. Bu millet Eren’i asla unutmayacak’, ‘Yaşasaydı bugün 20 yaşında olacaktı. Bu vatanda Erenler bitmez! Bu vatanda er bitmez! İyi ki varsın, İyi ki doğdun Eren.” şeklinde konuştu.

“ŞİMDİ BU PASTAYA KİM ÜFLEYECEK”

Erenim yaşasa bugün 20 yaşında olacaktı diye anne Ayşe Bülbül, “Eren’im şehit olduğu için mutluyum gururluyum. Evladından guru duyan bir aileyim. Benim evladım şehit edildiği zaman 15 yaşındaydı. Ben bir ana olarak 15 yaşına kadar bir kere bile pasta alıp, doğum gününü kutlayamadım. Şimdi çocuklarda ona pasta alıyor. Abisi de alıyor ancak bir dilim yiyemiyoruz pasta dolapta kalıyor. Eren yiyemeyecek diye evde kimse yiyemiyor o pastadan. Benim çocuklarım köy çocuğudur bir oturuşta tek başlarına yerler pastayı ancak yiyemiyorlar.  Eren yok diye o pastadan hiç kimse yemiyor. Eren’im 15 yaşındaydı bir kez ona pasta alıp doğum günü kutlayamadım. O istemez miydi? İster ama yapamadık. Kendisi günlüğe giderdi, kendine pasta alamaz, o parayla eve ekmek getirirdi. Anne pasta alacağım, derdi ama ekmek olmadığı için ekmek getirirdi.  O ekmeği öyle bir yerdik ki. Çocuklarımız çoktu 13 taneydi. Birine yapsak diğerleri de isterdi o yüzden kutlayamadık. Şimdi Eren’den sonra kutluyoruz ancak hiçbir anlamı yok kutlamamızın. Şimdi Eren’im yok bu pastayı kim kesecek? Herkes geri tutuyor. Işıklarına kim üfleyecek. Eren’den küçük kız çocuklarım var, Eren abim gelsin o üflesin diyorlar. Ancak gelmeyecek. Bu pasta haftalarca yenmeyecek. Eren’in acısı hala evimizin içinde, yüreğimizdir.” diye konuştu.

“EREN’İMİN KOKUSUNU MEZARINDA ALDIM”

11 Ağustos 2017'de, şehit olan Eren Bülbül ve şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in öyküsünü anlatan "Kesişme: İyi ki Varsın Eren" filminin galası Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül filmi şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in eşi Cemile Gedik ile birlikte izlediğini söyledi.

Ayşe Bülbül, “Eren’imin filminin galasındaydık, onu izledik çok kötü oldum. Hayatımızı izledik orada. Fenalaştım küçük tansiyonum 5’e düştü. Her sahnesinde ağladım. Sayın cumhurbaşkanımızı yanımda oturuyordu. O da benim gibi her sahnede ağladı. Eren’in filminde yaşadıklarımızı gördüm. Tekrar çok hüzünlendim. Eren’i 3 evladımız hepsiyle fotoğraf çekildim. Çok güzel oynadılar ama Eren’imin kokusu onlarda alamadım. Sabah gelir gelmez kabrine geldim, mezarında aldım Eren’imin kokusunu.

Habİnan KALYONCU- Nurullah CABRİ

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
4
parçalı bulutlu