Şuşa’ya kardeşlik teklifi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin 08/11/2021 tarihli meclis toplantısına katılan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ermenistan işgalinden kurtarılan Azerbaycan’ın Şuşa şehri ile kardeş belediye olmak için teklif yaptıklarını dile getirdi.

Trabzon Haber 08.11.2021, 16:37
Şuşa’ya kardeşlik teklifi

Azerbaycan devleti tarafından Karabağ'ın azat edilişinin yıl dönümü olan 24-28 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen bir dizi etkinliğe katıldığını belirten Başkan Genç, savaştan sonra Şuşa’yı ilk ziyaret eden belediye başkanı olduğunu ifade etti.

Şuşa şehrinin yöneticilerine tekliflerimizi ilettik

Başkan Genç şöyle konuştu: “TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) daveti üzerine 30 yıllık Ermeni işgalinin ardından Azerbaycan ordusu tarafından azat edilen Şuşa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 1.  yıl dönümü etkinliklerine katıldım. Azerbaycan’da çok sıcak karşılandık. Azerbaycan’da kendimizi gerçekten de evimizde hissettik. Burada bir dizi etkinliğe katıldık. Sehitliği ziyaret ettik. Düzenlenen törenlere iştirak ettik. Azerbaycanlıların yakın ilgi ve alâka göstermelerinden ziyadesiyle memnun olduk. Türkiye-Azerbaycan kardeşliği her gün daha da güçleniyor. Biz iki devlet, tek milletiz. Azerbaycanlı kardeşlerimize her platformda destek olduk, bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Türkiye ve Azerbaycan’ın güçlü işbirliği dış güçlerin bölgeyle ilgili politikalarını sekteye uğrattı. Soy, kültür ve din birliği içinde olduğumuz Azerbaycan’ın Şuşa şehrinin yöneticilerine kardeş şehir olmamıza yönelik tekliflerimizi ilettik. İnşallah gerekli yasal prosedürler ve mevzuat tamamlandıktan sonra Azerbaycan’ın şanlı zaferinin en önemli kazanımı olan Şuşa şehriyle de kardeş şehir olacağız.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak 05:49
Güneş 07:19
Öğle 12:15
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
9
parçalı bulutlu