Tabipler Odası seçime gidiyor

Trabzon Tabipler Odası, 15 Mayıs’ta yapılacak olağan kongreyle yeni başkanını seçecek.

Trabzon Haber 06.05.2022, 17:14
Tabipler Odası seçime gidiyor

Tabipler Odası Başkanı Uz. Dr. Kibar Yaşar Güven, seçim öncesi yaptığı açıklamada, Tabipler Odası Başkanlığına yeniden aday olacağını belirterek “Evrensel hekimlik değerlerinin hayata geçirildiği, bir sağlık sistemini savunmak için, hekimlerin hakları, meslek onuru ve geleceği için göreve talibiz.” dedi.

Yeni dönemde de Trabzon Tabipler Odası için yeniden aday olan Dr. Güven, yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Trabzon Tabipler Odası olarak hekimlerin bağımsız, örgütlü, güçlü sesi olmayı amaçladık ve görevde olduğumuz dönemde bu amaç için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

Önceliğin hekimlerin mesleki onuru ve özlük hakları olduğunun bilincindeyiz, bu nedenle her türlü taraf ve eylemden uzak durup sizleri temsil etmeye devam edeceğiz.

Meslektaşlarımıza yönelik her türlü tehdit, baskı ve şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz.” 

“Kendi sorunlarımıza ancak kendimiz sahip çıkabiliriz.” diyen KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde Kalp Damar Cerrahı Dr. Güven açıklamasında şunları söyledi: “Bu da tüm hekimleri kucaklayan ve her hekimin kendisini ifade edebileceği, sorunlarının çözümü için çalışan, haksızlıkların ve usulsüzlüklerin karşısında dik duran bir meslek odası anlayışı ile olacaktır. Sağlık alanındaki sorunların katlanılamaz bir boyuta vardığı bu dönemde, meslektaşlarımızın hakkını her türlü platformlarda yüksek sesle savunmaya devam etmek için desteğinizi istiyoruz.”

İki liste halinde gidilen Tabipler Odası seçimlerinin Trabzon Tabipler Odası merkezinde yapılacağı ve Trabzon Tabipler Odasına kayıtlı 800 dolayında üyesi olduğu öğrenildi.

Dr. Güven, üyelerinin seçime katılmasını beklediklerini belirterek tüm üyelere teşekkür ettiğini ifade etti.

Güven’in yönetim kurulu adayları: Mehmet Duman, Sedat Saylan, Leyla Çavdar Yılmaz, Ayşe Müsellim, Hüseyin Sivri, Ali Rıza Çolak.

Yorumlar (0)