"Tam Bana Göre Festival" gençlerden tam not aldı

Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde 16-21 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Tam Bana Göre Festival'i gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Trabzon Haber 17.11.2021, 17:00
"Tam Bana Göre Festival" gençlerden tam not aldı

Akçaabat Belediyesi’nin festival alanına kurduğu stant ve belediye halk oyunları ekibi horon gösterilerini sergileyerek ziyaretçilerden ilgi görüyor.

Ankara’da 150 belediyenin katıldığı ve gençlere yönelik olarak düzenlenen “tam bana göre festival” adlı organizasyon hakkında açıklama yapan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat Belediyesi olarak bizim burada 3 görevimiz bulunuyor. Bunları layıkıyla yerine getirip inşallah memleketimize döneceğiz. Birincisi yöresel stant kurulumu. Ankara Millet Bahçesinde oluşturulan fuar alanına bütün belediyeler stant kurdu.

Amacımız şehrimizi tanıtmak olduğu için biz de Ortamahalle evi standımızı buraya kurduk. Kurmuş olduğum tarihi stant festivale otantik bir hava kattı. Standımız katılan gençlerden yoğun ilgi gördü. Standımıza gelen misafirlere, Akçaabat’ın helvası, kurabiyesi ve fındık ikramımız oldu. İkinci görevimiz ise halk oyunları gösterileri.

Folkloru ile ün yapmış olan şehirler halk oyunlarını burada gençlerin beğenisine sundu. Tabi bu gösteriler horonsuz olmaz. Akçaabat Belediyesi Folklor Ekibi yaklaşık 200 bin seyirciye davul zurna eşliğinde horoncularımız ayak sesleri ile yankılandı” dedi.

Ayak tenisi turnuvası 

“Festivaldeki bir diğer büyük görevimiz ise Ayak Tenisi Turnuvası” olduğunu bildiren Başkan Ekim şöyle devam etti: “Buraya katılan 150 belediyenin her biri kendi alanlarında bir organizasyon üstlendi. Biz de Ayak Tenisi Turnuvası’nın organizatör belediyesiyiz. Katılan bütün belediyelere Ayak Tenisi organizasyonuyla Ankara’da ev sahipliği yapıyoruz.

Üç gün boyunca ayak tenisi turnuvası yapacak olduğumuz festivalde sahayı hazırladık. Kapaklı, Yeşilyurt, Edremit, Gölcük, Esenler, Adapazarı, Pamukkale, Gördes belediyeleri gibi birçok belediye ayak tenisinde mücadele edecek. Yapacak olduğumuz tüm bu organizasyonlar neticesinde Akçaabat’ın kültürünü, sanatını, turizmini ve tüm güzelliklerini başkentte bir kez daha tanıtacağız.

Bizler ilçemizi diğer şehirlere tanıtırken aynı zamanda biz de diğer stantları geziyoruz. Buralarda yapılanlar da, bizim ufkumuzu açabilecek olan faaliyetleri de notlarımızın arasına alıyoruz. Akçaabat Belediyesi her zaman en iyisi olma gayreti içerisinde çalışmalarını sürdürüyor.”

Stantta gençlerle birlikte zaman geçiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, gençleri Akçaabat standını ziyaret etmeye davet etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu