Tatamiye Trabzon damgası

Erzurum'da düzenlenen iller arası Analig Judo Grup Şampiyonası'na Trabzon damga vurdu.

Trabzon Haber 07.04.2022, 10:16 07.04.2022, 16:14
Tatamiye Trabzon damgası

Trabzon kafilesi ANALİG Kızlar kategorisinde şampiyon olurken, erkeklerde ikinci oldu. 18 sporcuyla gidilen müsabakalarda 12 madalya alan Trabzon, takım halinde de şampiyon oldu ve adını yarı finallere yazdırdı.

KIRAN KIRANA MÜSABAKALAR

İller arası ANALİG judo Grup Şampiyonası’na Trabzon damga vurdu. Hem takım sıralamasında hem de Kızlarda ise Trabzon kürsünün ilk basamağında yer alan Trabzonlu sporcular gösterdikleri performansla alkış aldı.  Erzurum’da düzenlenen ANALİG Grup Birinciliği Judo Müsabakalarına Trabzon damga vurdu. Yakutiye Spor Salonu’nda yapıldı. İki gün süre turnuva nefesleri kesti. Trabzon, Erzurum, Ordu, Rize, Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Tokat illerinin sporcularının tatamiye çıktığı müsabakalar sona erdi.

TRABZONSPOR FORMASIYLA KÜRSÜDE

ANALİG Kızlarda Trabzon şampiyon olurken, Ordu ikinci Rize ise üçüncü sırada yer aldı. Erkeklerde birincilik kürsüsüne Ordulu sporcular çıkarken, Trabzon ikinci oldu. Giresun ise üçüncü sırada kendine yer buldu. İller sıralamasında Trabzon şampiyon olurken, Ordu ikinci Giresun üçüncü oldu. İki gün süren ANALİG Judo Grup Şampiyonasında Trabzonlu judocular, Trabzonspor forması ile madalya törenine katıldılar. Kız ve erkek sporcular, Bordo-mavili takımın formasını açarak, “Şampiyon Trabzon” diye konuştular.

KÜLLERİMİZDEN DOĞUYORUZ

Trabzon kafilesinde yer alan Trabzon Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı antrenörlerden Bayram Çelik alınan başarının tesadüf olmadığını ifade etti. Trabzon’da Judo sporunun eski günlerine dönüş yaptığını dile getiren Çelik, “Trabzon judoda son yıllarda düşüşe geçtiğinin farkındaydık. Bu doğrultuda Trabzon olarak çok ciddi yapılanmaya girdik.  Bunun meyvelerini de almaya başladık.” şeklinde konuştu.

AKÇAABAT DİKKAT ÇEKİYOR

Aynı zamanda Erzurum’daki kafilede yer alan sporucların arasında 9 sporcunun Akçaabat kafilesi olduğunu ifade eden Çelik, “Şuan Akçaabat’ta altyapı çalışmalarımızda çok ciddi yol kat ettik. 300’e yakın judo sporcumuz var. Erzurum’a giden kafile de bu 300 kişiden sadece bir gurubuydu. İlerleyen yıllarda yeniden çıkışa geçerek o beklenen başarıları kazanmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Tüm sporcuları tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

PASTAYO TRABZON ALACAK

Elde edilen başarının ardından açıklamalarda bulunan Trabzon Gençlik Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Son yıllarda ülkemizde spor anlamında çok ciddi bir altyapı kuruldu. Şuan TOHM ve SEM’de çok ciddi bir yapılanma kuruldu. Trabzon’daki Judo salonu dünya standartlarında. Bir çok ülkelerden daha iyi bir tesisimiz var. Önümüzdeki süreçte ülke olarak judoda olduğu gibi bir çok branşta da başarılar elde edeceğiz. Bizim amacımız Trabzon olarak en büyük pastayı almaktır.” dedi.

AKÇAABAT’TAN 9 SPORCU 7 MADALYA

ANALİG grup maçlarında Akçaabat olarak 7 madalya aldıklarını ifade eden Çelik, “Trabzon kafilesi olarak 18 sporcuyla katıldık. Bu kafilenin içerisinde 9 sporcu Akçaabat grubunda yer alıyordu. Bu guruptan da 7 madalya aldık. Çok mutluyuz. Aynı zamanda 18 sporcuyla gittiğimiz turnuvada 11 madalyayla hem takım halinde hem kızlarda şampiyon olduk. Erkekler kategorisinde de ikinci olduk. Şimdi önümüzde yarı finaller var. Burada da benzer başarıyı elde ederek Türkiye Şampiyonası’nda da adımızdan söz ettirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

OLİMPİYATLARA GİDEN YOL

Gelecek adına umut dolu olduğunu sözlerine ekleyen Çetiner, “Ne yazık ki iyi tesisler iyi sporcular ortaya çıkartmıyor. Trabzon judoda çok başarılı yılları vardı. Demek ki plan ve programımızda eksiklikler vardı ki o başarıları yeniden yakalamaya çalışıyoruz. ANALİG şampiyonasında alınan başarıdan antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik ediyorum. Trabzon Judoda çok ciddi potansiyeli olan bir il. Bu potansiyeli üst seviyelere çıkartmaya çalışıyoruz. Alınan bu başarı, Türkiye Şampiyonalarına oradan uluslararası organizasyonlara ve Olimpiyat’a doğru bir yol olmasını temenni ediyorum.” dedi.

HABER: Ali Osman YÜRÜK

İŞTE DERECE ALAN SPORCULAR

34 kg     Bilalcan Yıldırım (Şampiyon)

36 kg     Katibe Baykan   (Şampiyon)

40 kg     Yağmur Yılmaztürk          (Şampiyon)

44 kg     Su Dilan Köseoğlu           (Şampiyon)

38 kg     İbrahim Gül        (Şampiyon)

+63        Nurbanu Çakır (Şampiyon)

6 kg        Enes Akgümüş (Üçünçü)

8 kg        Sıla Öztürk          (Üçünçü)

63 kg     Dilara Bekar       (Üçünçü)

66 kg     Abdulsamed Akın           (Üçünçü)

+66 kg   Asaf Topal          (Üçünçü)

55 kg     Zekeriya Selim (Beşinçi)

42 kg     M. Selim Bayraktar         (Beşinçi)

Yorumlar (0)