Temel Karamollaoğlu: İdam cezası verilmesi kanaatindeyiz

Trabzon’da konuşan Temel Karamollaoğlu: “6’lı masanın gündeminde Cumhurbaşkanı adayı konuşulmadı.” dedi.

Trabzon Haber 25.06.2022, 13:43 25.06.2022, 13:52
Temel Karamollaoğlu: İdam cezası  verilmesi kanaatindeyiz

Sadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “6’lı masanın gündeminde Cumhurbaşkanı adayı bugüne kadar hiç bulunmadı, hiç konuşmadık bu konuyu. Konuşulan şu oldu: yeri geldiğinde adaylık konusu ittifakla karara bağlanmalı, mümkünse tek bir adayla seçime gidilmeli” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bir dizi programı kapsamında dün akşam Trabzon’a geldi. Geceyi burada geçiren Karamollaoğlu, Kaşüstü Mahallesi’nde konakladığı otelde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Sözlerine süper lig ekiplerinden Trabzonspor’u şampiyonluğu nedeniyle kutlayarak başlayan Temel Karamollaoğlu, seçim kanunu değişikliğine tepki gösterip, esas meselelerinin ülkenin içinde bulunduğu şartlar olduğunu söyledi.

“SİYASİLER DÜŞMAN DEĞİL RAKİPTİR”

Ülkede ekonomik sorunların giderilmesine ilişkin konuşan Karamollaoğlu, “Yolsuzluklar, yokluklar ve yasaklar kalkmalı bu ülkede. Başka türlü biz ekonomimizi düzeltemeyiz. Ekonomi sadece mali işlerle ilgili bir konu değildir. Bir ülkede şartlar, yatırım ve iş hayatına yönelik oluşturulmaz, güven olmazsa, o ülkede yatırım olmaz, problemler çözülemez, o ülke kalkınamaz. Siyasiler birbirlerinin düşmanı, hatta hasmı bile değil, rakibidir. Biri kazandığında diğeri onu tebrik eder. Hasmı, düşmanı gibi müdahale etmez. Maalesef tepede meydana gelen bu husumet tabana da yansımaya başladı. Bu kez insanlar birbirlerine karşı hasmane tavır sergilemeye başladılar; bu huzuru bozar. İçinden geçtiğimiz bu dönemi çok üzücü buluyorum” dedi.

“İDAM CEZASI MUHAFAZA EDİLMELİYDİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın orman yangınlarındaki ‘idam’ çıkışana ilişkin soruya yanıt veren Karamollaoğlu, “Terör suçları, kadın cinayetleri, orman yangınları da denildi, ne olursa olsun cinayetlerde idam cezası muhafaza edilmeliydi. Kasten işlenmiş bir cinayet, hele de kadınlara karşı olan hepimizi en çok derinden yaralayan, planlıyor, eski eşini vahşice katlediyor. Bunlar ‘tamam sana 25 yıl verdik, aradan bir 15 yıl geçtikten sonra iyi halden de indirdik, hadi serbestsin’ adama git bir cinayet daha işle deniyor. Bu konuda her zaman bu tarz vahşi cinayetlere idam verilmesi icap eder kanaatindeyiz” diye konuştu.

“ADAY OLMAYI PEK DÜŞÜNMÜYORUM”

2023 seçimlerinde millet ittifakının adayının özellikleri neler olacak şeklindeki soruya Karamollaoğlu, “6’lı masanın gündeminde Cumhurbaşkanı adayı bugüne kadar hiç bulunmadı, hiç konuşmadık bu konuyu. Konuşulan şu oldu: yeri geldiğinde adaylık konusu ittifakla karara bağlanmalı, mümkünse tek bir adayla seçime gidilmeli. Onun ötesinde hiçbir görüşme yok. Ben aday olmayı pek düşünmüyorum. Meral hanım ‘başbakanlığa talibim’ dedi. Bir isim üzerinde hiçbir müzakere yapılmadı. Bekleyip göreceğiz. Şimdiden bir spekülasyona sebep olacak ifadede bulunmak doğru olmaz” ifadelerinde bulundu.

 Haber: İnan Kalyoncu 

Yorumlar (0)