Trabzon Barosu Başkanı Suiçmez TBB'nin yeni yönetiminde

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Olağan Genel kurulu toplandı. Yapılan seçimin ardından başkanlığı devralan Erinç Sağkan’ın yönetim kurulunda Trabzon Barosu Başkanı Sibel Suiçmez de yer alıyor.

Trabzon Haber 07.12.2021, 13:25 07.12.2021, 13:39
Trabzon Barosu Başkanı Suiçmez TBB'nin yeni yönetiminde

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu 4-5 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi.

348 delegenin oy kullandığı seçimde, TBB mevcut başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan ve Mardin Barosu’ndan Medeni Ayhan yarıştı.

182 oy alan Erinç Sağkan, 156 oy alan Metin Feyzioğlu’nu geçerek yeni TBB Başkanı oldu.

Yeni Başkan Erinç Sağkan’ın yönetim kurulu listesinde, Trabzon Barosu Başkanı Sibel Suiçmez, Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, eski Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, Kırklareli Barosu Başkanı Turgay Hınız, Aksaray Barosu Başkanı Ramazan Erhan Toprak, eski Muş Barosu Başkanı Abdulbaki Çelebi, Şırnak Barosu delegesi Ali Bayram, Ankara Barosu delegesi İsmail Cumhur Bozkurt yer aldı.

HİÇBİR YURTTAŞ SAVUNMASIZ BIRAKILMAYACAK

Türkiye Barolar Birliği’nin yönetimini devralan Sağkan, hiçbir vatandaşın savunmasız bırakılmayacağını vurguladı.

Eski yönetimi eleştiren Sağkan, “Ülkemizde son yıllarda insan hakları ihlallerinin arttığı, Anayasa Mahkemesi kararlarının, AİHM kararlarının uygulanmadığı ve tartışmaya açıldığı noktada TBB'ye yurttaşlarımızın çok ama çok ihtiyacı bulunmaktadır. Geçtiğimiz döneminde gerek mesleki sorunların iyileştirilmesinde gerekse hukukun üstünlüğünün tesisi için yeterli çabayı sarf etmediğine inandığımız bir anlayışın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu ülkede hiçbir avukat, hiçbir baro yalnız; hiçbir yurttaş savunmasız bırakılmayacak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Ahmet Rıza Güner 9 ay önce
Sibel ablamız çok çalıştı. Ve bunu haketti. Güzel insan, iyi bir avukat. Çok daha başarılı olacağına inanıyoruz.
adalet 9 ay önce
Allah,daima ezilen, hor görünenin yanındadır.