Trabzon'da 376 polis mezun oldu

Trabzon Şehit Meriç Alemdar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 27. dönem öğrencileri bugün yapılan törenle mezun oldu.

Trabzon Haber 22.06.2022, 13:31
Trabzon'da 376 polis mezun oldu

Şehit Meriç Alemdar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü spor salonunda gerçekleştirilen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanı SG Binbaşı Ömer Harun Özkaynak, İl Jandarma Komutanı Albay Âdem Şen, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, il protokolü ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından POMEM’dan dönem birincisi olarak mezun olan polis memuru Hüseyin Kenger yaş kütüğüne plaket çaktı. Yapılan konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere sertifikaları verildi.

Mezun olan öğrencilerin meslek yemini etmesiyle devam eden törenin sonunda, öğrenciler mezuniyet sevinçlerini havaya kep atarak, aileleriyle paylaştı.

Türkiye genelinde POMEM’den 11 bin 383 kişi mezun olurken, Trabzon Şehit Meriç Alemdar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden 376 öğrenci mezun oldu.

Törende zaman zaman duygulu anlar yaşayan aileler çocuklarının mezuniyet anlarını cep telefonları ile görüntüledi. Tören sonun mezun olan öğrenciler arkadaşlarına ve ailelerine sarılarak mutluluk gözyaşı döktü.

Yorumlar (0)