Trabzon'da doktoru darp eden saldırgan gözaltına alındı

Trabzon’da Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde  Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mahmut Günay randevusuz muayene olmak isteyen hasta A.İ.'nin (42) saldırısına uğradı.

Trabzon Haber 19.01.2022, 13:35
Trabzon'da doktoru darp eden saldırgan gözaltına alındı

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana gelen olayda;  randevu almadan hastaneye gelen A.İ. odasına aniden girdiği Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mahmut Günay’a muayene olmak istediğini söyledi. Dr. Günay, randevusuz hasta kabul edemeyeceğini söyleyince odada tartışma çıktı. Büyüyen tartışma arbedeye dönüşünce, A.İ.'nin elini sıktığı Dr. Günay,  parmağından yaralandı. Olay sonrası A.İ., hastaneye geldiği araca binerek uzaklaştı.  Dr. Günay, polise şikayette bulundu.

Suçu çalışanı üstlenmeye çalışmış 

Şüpheli A.İ. ile suçu üstlenmeye çalıştığı belirlenen çalışanı S.B., gözaltına alındı. A.İ, hakkında ‘kasten yaralama’, ‘hakaret’ ve ‘suçu başkasına yüklemek’ suçlarından soruşturma başlatıldı.

Olay anlarını anlatan Dr. Mahmut Günay, “İçerde hastam yoktu, muayene olmak istedi, randevusu yoktu. Ben de çıkmak üzereydim, arbede yaşandı. Umarız bu tür olumsuzluklar yaşamayız” dedi.

İl Sağlık Müdürü Usta: Yazıklar olsun 

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta da, yaşananlara tepki göstererek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Maalesef yine bir doktorumuz saldırıyla karşı karşıya kaldık. Hekimimizin elinde bir yaralanma mevcut; belki ameliyat olması gerekecek. Bu olaylar oldukça ve toplum bu tür aciz, karaktersiz insanları içinde barındırdıkça kaybeden yine toplum olacaktır. Yazıklar olsun bu kişilere” dedi.

Tabipler Odası'ndan tepki

Trabzon Tabipler Odası tarafından ise olaya ilişkin yazılı açıklamada bulunuldu. Açıklamada “Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mahmut Günay poliklinik hizmet verirken randevusu olmayan bir hasta tarafından saldırıya uğramıştır. Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıkta şiddetin bir an önce sona ermesi için somut adımlar atılmasını bekliyoruz” denildi.

Yorumlar (1)
Hector 4 ay önce
Hastaları sinirlendiren, halkla bağını koparmış nobran, vandal doktorları unutmayalım. Herkes kapısının önünü temizlesin. Halkımızın sağlık hizmetleri çok aksıyor. Devlet hastanelerine 15. 00 da gidip fotoğraf çekin bomboş ve doktorların hastanelerden ayrıldığını göreceksiniz. Aynı saatte özel kurumların arı kovanı gibi kalabalık olduğunu. sonuçta hasta insanlar sinirli oluyor. Allah beterinden korusun. İdare bu sorunlara eğilmeli. Artık yabancı doktor mu getirilir. Tabipler birliği de biraz halkın gözünden baksın. Görevini düzgün yapan sağlık çalışanlarını tenzih ederim