Trabzon'da kadın yaşam ve istihdam merkezi açılıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi salonuda bugün Trabzonlu kadınlar için önemli bir buluşma gerçekleşti ve imzalar atıldı.

Trabzon Haber 13.10.2021, 13:56 13.10.2021, 15:12
Trabzon'da kadın yaşam ve istihdam merkezi açılıyor

Kadın Yaşam Merkezi Karadeniz Bölgesi'nde bir ilk olma özelliği taşıyor. 

Beşirli Mahallesi'nde yapılması planlanan proje Karadeniz Bölgesinde bir ilk olması bakımından da önem taşıyor. 11.000 metrekarelik alanda inşa edilecek projenin yapımını Cengiz İnşaat üstenecek. İmza törenine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Cengiz İnşaat adına Kazım CENGİZ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet ADANUR ve ilgili daire amirleri katıldı. 

HEM VAKİT GEÇİRECEKLER HEM DE ÜRETECEKLER

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat ZORLUOĞLU yaptığı konuşmada; 

''Bu projemiz Karadeniz Bölgesinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Çok özel bir proje çünkü sadece kadınlara özgü bir merkez oluşturuluyor. Burada kullanıcısınden, çalışanına kadar herkes kadınlarımızdan oluşacak. Bu projenin içerisinde birçok sosyal alan var. Yarı olimpik yüzme havuzu, toplantı odası, kafeterya, kreş, atölyeler, fıtness, pdr birimi, çocuk oyun alanları yer alacak. Bu proje sadece sosyal yaşam alanlarından ibaret değil, aynı zamanda bu projede istihdam bölümü de yer alacak. Bu merkezde üretilen ürünler belediyemizin ticaret merkezlerinde satışa sunulacak. Yani bu merkez sadece bir sosyal yaşam alanı değil aynı zamanda kadınlarımızın çalışıp, evlerine ve geçimlerine katkı yapabilecekleri çok önemli bir yer olacak. Ben bu projenin bu yatırımın şehrimize şehrimizin kadınlarına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Projenin önemli alanlarından biri de PDR biriminde sorun yaşayan kadınlar için psikolojik destek sağlanacak olması.

TRABZON HAYATIMIZDA ÖNEMLİ YER TEŞKİL EDİYOR
Cengiz İnşaat adına konuşan Kazım Cengiz ise, “Trabzon bizim hayatımızda çok önemli bir yer teşkil etmiştir. Doğrusu Trabzon’a böyle bir eser kazandırmak adına ailem ve şahsım olarak çok mutluyuz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Özellikle kadınlarımıza yönelik böyle güzel bir iş yapmak hem ailemi hem de beni mutlu edecektir. Sayın Başkanımızın da dediği gibi zamanla ilgili sorun yok. Herhalde önümüzde ki yıl bu zamanlarda bitirmiş oluruz. Şimdiden Trabzon’umuza hayırlı uğurlu olsun. Projede çok güzel bir proje. Hazırlayanlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (1)
Metin 2 hafta önce
Yav nekadar önemli bir proje.Zorlan kadin ve erkekleri siniflandiriliyor.Birde esit haklardan bahsediliyor.Bunlarin yaptigina seçim yatirimimi desek yoksa karaparami akliyorlar bilinmez.Asil ihtiyaclari söz vermelerine ragmen oturup seyredecegine onlara önem verinde bitsin.VAllahi çook zengin bir ülkeyiz bukadar para nereden geldiginin hesabinida halka bir açiklasalarya.
14
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Ekim 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:38
Öğle 12:10
İkindi 15:04
Akşam 17:33
Yatsı 18:53