Trabzon'da Maraş Caddesi'nin trafiğe kapanması konusunda sonuca ulaşıldı

Trabzon’un kent gündeminde son birkaç yıldır öne çıkan konulardan “Kahramanmaraş Caddesi’nin trafiğe kapanması” için nihai sonuca ulaşıldı.

Trabzon Haber 24.06.2021, 09:56 24.06.2021, 11:42
Trabzon'da Maraş Caddesi'nin trafiğe kapanması konusunda sonuca ulaşıldı

Maraş Caddesi'nin trafiğe kapatılması 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülen ve birçok kesimin görüşü alınarak neticelendirilen Maraş Caddesi’nin trafiğe kapatılması yönündeki tasarıda sona gelindi. Cadde, tek aracın geçeceği şekilde daraltılıp büyük bölümü yayalaştırılacak, cadde üzerindeki işletmeler de mağdur edilmeyecek.

maras-caddes-trabzon.jpg

Maraş Caddesi'ni kullanan dolmuşlara yeni güzergâh

Caddenin trafik yükünün önemli bölümünü oluşturan dolmuşlar ise Moloz’da bir depolama alanında toplanacak. Dolmuşlar Tanjant olarak bilinen Yavuz Selim Bulvarı güzergâhını kullanarak Meydan’dan geçecek ve duraklama yapmadan Moloz’a devam edecek.

Haber:Berkant Parlak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı altyapı çalışmalarıyla bir süre trafiğe kapanan Maraş Caddesi, ‘trafiğe kapanıp kapanmaması” üzerinden yeniden gündeme geldiğinde KTÜ İnşaat Mühendisliği Ulaşım Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammet Vefa Akpınar konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

maras-caddesi-trafigi.jpg

Maraş Caddesi'nin trafiğe kapatılmasına ilişkin öneri

Prof.Dr. Akpınar, “Önerimiz Meydan’ın çevresinde bir daire çizilmesi ve durakların bu noktalara dağıtılmasıdır. Bu şekilde Meydan civarının yayalaştırılmasıdır. Buna Maraş Caddesi’nin Meydan ile Merkez PTT arası da dâhil” şeklinde önerisini dile getirmişti.

 

Yorumlar (0)