Trabzon'da Tiyatro Festivali başlıyor

Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen “Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali”, birbirinden eğlenceli tiyatro oyunlarını 21’inci kez Trabzon’da sanatseverlerle buluşturuyor.

Trabzon Haber 25.06.2021, 14:25 25.06.2021, 14:25
Trabzon'da Tiyatro Festivali başlıyor

1 Temmuz Perşembe günü açık havada perdelerini açacak olan festivalde ‘Türkiye’den 5 ve yurtdışından 1 olmak üzere toplam 6 farklı oyun sahnelenecek. Festival, 17 Temmuz Cumartesi gününe kadar devam edecek. Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun ev sahipliğinde kutlanacak olan, ülkeler arasındaki barış, dostluk, kardeşlik duygularının yaşatılması ve paylaşılmasında çok önemli bir işlevi yerine getiren festival; sanatın evrensel diliyle pek çok ülkeyi de bir araya getirmektedir.

uluslararasi-karadeniz-tiyatro-festivali-trabzon.jpg

Festivalin açılışı Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Bizim Yunus’ adlı tiyatro oyunuyla, 1 Temmuz Perşembe günü saat 20.30’da Haluk Ongan Sahnesi’nin bahçesine kurulan Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek. Sönmez Atasoy'un yazdığı, Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Kurt’un yönettiği ‘Bizim Yunus’, ‘Yüreklerimiz neyi arar bu yolculukta’ temasını işliyor.

uluslararasi-karadeniz-tiyatro-festivali.jpg

Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü Elvan Saliha Karahasan ise festivali sunmak için büyük bir özlem ve aşkla çalıştıklarını söyleyerek, “Festivalimiz tüm şehre umut ve mutluluk getirsin. Şimdi iyi ve güzele dair ne varsa gelin birlikte sahneye koyup, birlikte alkışlayalım” dedi. Binlerce Trabzonlu sanatseverin izleyeceği festivalde; Özbekistan’dan 1 yabancı grup ve Türkiye’den 5 yerli grup 13 temsil verecek.

Festival programıyla ilgili detaylı bilgiye www.devtiyatro.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Yorumlar (0)