Trabzon'da trafikte ilginç görüntüler!

Karadeniz Bölgesi'nde havaların ısınmasıyla birlikte küçükbaş hayvanlar yaylalara çıkmak için yola koyuldu. Trabzon'da yaylaya giden üç yüz küçükbaş hayvan karayolunda araçların yolunu kesince sürücüler şaşırdı.

Trabzon Haber 02.04.2022, 11:00 02.04.2022, 20:56
Trabzon'da trafikte ilginç görüntüler!

Trabzon’un Akçaabat ilçesinden yaylalara çıkacak olan sürü sahipleri yola koyuldu. Yaklaşık 1 hafta sürecek olan zorlu yolculuk sırasında küçükbaş hayvan sürüsü zaman zaman karayoluna çıktı.

Zaman zaman Karadeniz sahil yolunu kapatan üç yüz küçükbaş hayvan sürücüleri şaşırttı. Araçlarıyla sürünün ortasında kalan sürücüler bir süre bekleyerek tebessüm etti.

Trafik aksadı

Sürüyle karayolunda ilerleyen çobanlar, trafikte ilginç görüntüler oluşturdu. Koyun sürülerinin geçtiği karayolunda zaman zaman trafik aksadı. Çobanlar trafik akışını kontrol etmeye çalışarak sürüsü ile karayolunda yol aldı. Sürücüler de şaşkın bakışlar altında koyun sürüsünün arasından geçerek yoluna devam etti. Kimi sürücüler araçlarının etrafını saran sürüyü cep telefonlarıyla görüntüledi.

Mera hasretleri sona erecek

Sürü sahiplerinden Kemal Demir, 1 hafta sürecek olan zorlu yayla yolculuğuna çıktıklarını ifade ederek, "Baharın gelmesiyle göçe başladık. Yaylaya çıkıyoruz. 1 ay orada kalıp 1,5 ay sonra daha yüksek yaylalara çıkacağız. 1 hafta yolumuz sürecek. 4-5 aydır hayvanlar içerideydi. Mera hasretleri sona erecek" dedi.

Haber:İnan Kalyoncu

Yorumlar (0)