Trabzon'dan kar yağışı devam edecek mi?

Doğu Karadeniz Bölgesinde etkili olan kar yağışı köy ve mahalle yollarının kapanmasına yol açtı.

Trabzon Haber 16.01.2022, 12:21
Trabzon'dan kar yağışı devam edecek mi?

Doğu Karadeniz'de kar yağışı etkili oldu. Yağışların 17 Ocak pazartesi sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Renkli görüntüler oluşturdu

Trabzon’da da dün akşamdan itibaren yoğun bir şekilde yağan kar özellikle yüksek kesimlerde etkili olurken karın getirdiği zorluklar ve güzellikler renkli görüntüler oluşturdu.

Belediye ekipleri yolları açmaya çalışıyor 

Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı mahalle yolları ulaşıma kapanırken Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait ekipler kapanan mahalle yollarını açmaya çalışıyor.

Olumsuzluklara karşı uyarı

Öte yandan Doğu Karadeniz’de kar örtüsünün bulunduğu yüksek, dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğu belirtilirken ulaşımda aksamalar, heyelan, kar erimesi sebebi ile meydana gelebilecek sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

112 mahalle yolu ulaşıma kapatıldı 

Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle 112 mahalle yoluna ulaşım sağlanamıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ile TİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri 120 araç ve 250 personel ile karla mücadele çalışmalarına hazır halde beklerken, kapalı mahalle yolunu açma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Yorumlar (0)