Trabzon evladına sahip çık: Bu savaşı SMA değil,Egemen kazansın!

Trabzon’un Maçka ilçesinde yaşayan ve altı aylıkken Tip-1 SMA teşhisi konulan Egemen Öztürk için yardım kampanyası düzenleniyor.

Trabzon Haber 05.02.2022, 11:18 05.02.2022, 11:30
Trabzon evladına sahip çık: Bu savaşı SMA değil,Egemen kazansın!

Trabzon’da Kunduracılar Caddesi ve Maraş Caddesi üzerinde açılan stantlarda “SMA değil, Egemen bebek kazansın” sloganı ile minik Egemen’e yardım toplanıyor.

2021 Temmuz ayında hastalığa yakalanan ve yurt dışında Zolgensma tedavisi ile iyileşebileceği söylenen Egemen Öztürk’ün tedavisi için 2 milyon 150 bin doların gerektiği ifade edildi. Egemene yardım kampanyası düzenlenen stantta açıklama yapan baba Şafak Özürk, “Egemen bizim olmaktan çıktı, şu an onu Trabzon halkı bağrına bastı.” dedi. Özütürk, “Trabzon Egemen’e sahip çıktı. İnşallah tedavi için gerekli para toplanacak. Trabzon’da çok duyarlı insanlarımız var. Stantlarımız her gün burada olacak ve Egemen’in tedavisi için gerekli olan parayı toplayacağımıza inanıyorum. Egemen şu anda nefes alamıyor, inşallah tedavisini olacak o da diğer çocuklar gibi koşup oynayacak. Egemen bizim olmaktan çıktı, şu an onu Trabzon halkı bağrına bastı. Trabzon halkı ona sahip çıkıyor artık.” şeklinde konuştu.

Trabzon Valiliği’nden alınan izin kapsamında, Trabzon’da minik Egemen’e yardım kampanyası için şu an iki stant kuruldu. İlerleyen zamanlarda stantların çoğalacağı ve şehrin çeşitli yerlerinde kurulacağı belirtildi.

Haber: İnan Kalyoncu

Yorumlar (0)