Trabzon Havalimanı’nda tatbikat!

Trabzon Havalimanı tatbikat düzenlendi.

Trabzon Haber 09.11.2021, 11:24
Trabzon Havalimanı’nda tatbikat!

Trabzon Havalimanı’nda geniş katılımlı Acil Durum Tatbikatı düzenlendi.

Trabzon Havalimanı Başmüdürlüğü’nün organize ettiği tatbikata 112 ekipleri, UMKE ekipleri ve çok sayıda personel katıldı.

Olası bir yangın ve kimyasal sızıntı durumunun canlandırıldığı tatbikat, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü’nün resmi sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Müdürlüğün yaptığı paylaşımda, “Trabzon Havalimanı Başmüdürlüğü organizasyonu ile hazırlanan Acil Durum Tatbikatı, Müdürlüğümüz 112 ve UMKE( Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) ve diğer paydaşların katılımı ile 8 Kasım 2021 tarihinde Trabzon Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde gerçekleştirilmiştir. Tatbikatta senaryo gereği Dış Hatlar Terminalinde yangın çıkmış ve sonrasında gerçekleşen lojistik malzeme tahliyesiyle yaşanan kimyasal madde sızıntısı yaşanmış, yangından etkilenen biri ağır 5 yaralı ve zehirli kimyasaldan (KBRN- Kimyasal-Biyolojik- Radyolojik- Nükleer) etkilenen biri ağır 2 yaralıya müdahale edilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekibinden 8 personel( 5 kişilik UMKE timi, 3 kişilik UMKE KBRN Müdahale timi) ve 1 kurtarma aracı; Trabzon İl Ambulans Servisi Başhekimliğinden ise 3 personel ve 2 kara ambulansı tatbikatta görev almıştır. Bu tatbikatla birlikte havalimanında yaşanacak olası bir acil durumda haberleşme, iş birliği, kurumlar arası koordinasyon ve müdahale kabiliyetimiz geliştirilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak 05:49
Güneş 07:19
Öğle 12:15
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
9
parçalı bulutlu