Trabzon seninle gurur duyuyor

Hırvatistan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya alan Kerem Özmen memleketine geldi

Trabzon Haber 27.03.2022, 13:08 27.03.2022, 13:18
Trabzon seninle  gurur duyuyor

Milli sporcuyu Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yusuf Çebi, Boks Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Akkaya, Trabzon Boks İl Temsilcisi Muzeffer Altuntaş, ailesi, antrenörleri ve sporcu arkadaşları karşıladI.

ŞAMPİYONAYA DAMGA VURDU

Hırvatistan'da düzenlenen U22 Avrupa Boks Şampiyonası'nda mücadele eden Trabzonlu boksör Kerem Özmen, 63,5 kg finalinde Ermenistanlı rakibi Artur Shakhpazyan ile karşılaştı. Rakibine büyük bir üstünlük kuran Kerem Özmen, U22 Avrupa Şampiyonu oldu. Alınan başarının ardından Trabzon’a gelen Özmen’i, Trabzon Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yusuf Çebi, Boks Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Akkaya, Trabzon Boks İl Temsilcisi Muzeffer Altuntaş, ailesi, antrenörleri ve sporcu arkadaşları karşıladı

ÇOK GURURLUYUM

Elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu sözlerine ekleyen Milli sporcu Kerem Özmen, “Ülkeme bu gururu yaşattığım için mutluyum. Dünya ikinciliğinden sonra yatmadım, şampiyonadan sonra çalışmalarıma başladım. 2 kez kamp yaptım, neticesinde Avrupa Şampiyonu Ermenistanlı rakibi Artur Shakhpazyan’ı yenerek şampiyonluğa ulaştım. İstiklal Marşımızı tüm Avrupa’ya dinlettiğim için gururluyum. Ülkeme, Trabzon’a ve kulübüme bu gururu yaşattığım için mutluyum” ifadelerini kullandı.

HEDEF PARİS OLİMPİYATLARI

Özmen, “3 ay sonra düzenlenecek Akdeniz oyunlarına giderek bayrağımızı yeniden göndere çekmek ve 2023’teki Dünya Şampiyonası’na iyi şekilde hazırlanarak şampiyon olmak istiyorum. 2024’te de Olimpiyat Şampiyonu olup Türk boks tarihinde ülkeme bir ilki yaşatmak istiyorum. Hayat bize zorluklarla geldi. Hiçbir zaman pes etmedim. Boksu bırakma noktasına kadar gelmiştim. Çok yalnız kaldım ama hiçbir zaman pes etmedim. Çok çalışarak netice aldım. Dünya ikinciliğinden sonra aldığım bu Avrupa Şampiyonluğu ülkeme armağan olsun” dedi.

HER ŞEY ‘İSTİKLAL MARŞI’ İÇİNDİ

Hırvatistan’da düzenlenen şampiyona içerisinde yaşadıklarını anlatan Kerem Özmen, “Şampiyonada yanlış hatırlamıyorsam çeyrek final maçıydı. Maçın sonlarına doğru durum ortada gibi. Ya ben ya rakibim kazandıracak hamleyi yapmalıyız. Tribündeki arkadaşlarımın "Kerem, İstiklal marşımız için kardeşim..." dediklerini duydum bir anlığına. Son birkaç yumruğu atmak için kollarımda yeterli dermanı öyle buldum. Bizler ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek için ringlerdeyiz, sahadayız, salonlardayız. Çok gururluyuz, bu gururu sizinle paylaşmaktan dolayı da çok mutluyuz. Nicelerine inşallah.” şeklinde konuştu.

Boks İl temsilcisi Altuntaş Avrupa Şampiyonası’nda 3 madalya çıkartan Trabzon’da yeteri kadar ilgi görmediğini dile getirdi

Moralimiz bozulsa da mücadeleye devam

Altuntaş: Ben dilenci değilim. Kimsenin cebindeki parayı kendime istemiyorum. Bu çocuklara yapılabilecek ufak bir yardımın karşılığını bu şehre gurur olarak dönecektir

TRABZON 3 MADALYA KAZANDI

Kerem Özmen’in Avrupa Şampiyonu olmasından gurur duyduğunu ifade eden Trabzon Boks İl Temsilcisi Muzaffer Altuntaş, “Sporcumuzu kutluyorum. Hırvatistan’da Trabzonlu sporcular tarih yazdı. Kerem Özmen Avrupa Şampiyonu oldu. Mehmethan Çınar ve Emir Büyükdağ Avrupa 3’üncüsü oldu. Kerem Fenerbahçe adına mücadele ediyor. Emir, Bursa adına mücadele ediyor. Sporcularımız destek gördüklerinde alabilecekleri başarılar ortada.” dedi.  

BEN DİLENCİ DEĞİLİM

Altuntaş, “Ben dilenci değilim. Kimsenin cebindeki parayı kendime istemiyorum. Bu çocuklara yapılabilecek ufak bir yardımın karşılığını bu şehre gurur olarak dönecektir. Bu konuda iş insanlarından destek istiyoruz. Hatta Trabzonspor’un da bu topa girmesini istiyoruz. Bu çocuklar milyon eurolar istemiyor. Çok iyi bir jenerasyona sahibiz. Bu sadece boks için değil. Trabzon'da birçok spor branşında önde. Ancak futbolun gölgesindeyiz. Bu da bizim moralimizi bozuyor. Ama mücadele etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

HIRVATİSTAN’DA ODA ARKADAŞIYDIK

Kerem Özmen’i karşılaşamaya gelen isimlerden biri de aynı turnuvada bronz madalya alan Mehmethan Çınar oldu. Kerem’le oda arkadaşı olduğunu sözlerine ekleyen Çınar, “10 yıldır boks yapıyorum. Kerem’i de en az 8-9 yıldır tanıyorum Farklı kilolarda olsak da birçok müsabakaya aynı anda gittik.” şeklinde konuştu. 

ŞAMPİYONLUĞU ÇOK HAK ETTİ

Çınar, “Hırvatistan’da aynı odada kaldık. O maç yaparken ben heyecanlanıyordum ben maç yaparken onun heyecanını biliyordum. Kardeş gibiydik. Hatta gibisi de fazla, onunla kardeşiz. Şampiyonluğu çok hak eden bir sporcu, dahasını da hak ediyor. Aldığı başarıdan dolayı ben de çok mutlu oldum. Trabzon’a madalya kazandırdığımız için ayrıca gururluyum.” ifadelerini kullandı.

Haber: Ali Osman YÜRÜK

Yorumlar (0)