Trabzon trafiğinin umudu: Güney Çevre Yolu

Trabzon'da trafik sorununa çözüm olarak nitelendirilen ve rafa kaldırılan Güney Çevre Yolu projesi yeniden gündeme geldi.

Trabzon Haber 02.12.2021, 10:51
Trabzon trafiğinin umudu: Güney Çevre Yolu

Trabzon’u geleceğe taşıyacak en önemli proje olarak nitelendirilen, Samsun-Sarp Otoyolu ve Hızlı Trene de köprü olacak Güney Çevre Yolu için artık büyük adımlar atılması bekleniyor

20 YIL ÖNCEKİ PROJE

Trabzon’da başta trafik sorununun çözümü ve şehrin büyüyerek yatırımlara olanak sağlaması açısından büyük önem taşıyan Güney Çevre Yolu’nun 57. Hükümet (ANASOL-M) döneminde Mersin’den Arsin’e kadar projesi yapıldı, ödeneği hazırdı ihale aşamasındayken hükümet yıkıldı. Proje tozlu raflardan yıllarca inmedi.

‘KANUNİ GEREKSİZDİ!’

Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Turgay Şahin, Güney Çevre Yolu projesinin revize edilmesi gerektiğini belirterek, “Trafik sorunu doğu-batı değil güney-kuzey istikametinde. Boztepe yolu en basit örnek. Kanuni Bulvarı gereksizdi ve anormal para yuttu. Güney Çevre Yolu böylece yine askıda kaldı ama tek kurtuluşumuz bu yol” diye konuştu.

SAMSUN - SARP İÇİN!

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu da, Güney Çevre Yolu’nun şehir kadar bölgenin kaderi açısından önemli olduğunun altını çizdi. Samsun-Sarp Otoyolu ve bütünleşmiş Hızlı Tren’in en büyük beklentileri olduğunu söyleyen Hacısalihoğlu, “Samsun-Sarp Otoyolu’nun İstanbul-İzmir Otoyolu gibi Ulaştırma Bakanlığı gündemine alınması isteğimizdir” dedi.

İLK ADIMI AKÇAABAT

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise, Güney Yolu’nun ilk adımını Akçaabat’tan attıklarını belirterek, “Darıca’dan Akyazı, Karşıyaka’ya kadar Ulaştırma Bakanlığı’mız ilk etap proje çalışmasını başlattı. 2022’de ihalesi yapılacak. Bu tür projeleri bir bütün olarak ele almak zaman alacağından etap etap düşünmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
TRABZON SEVDALISI 2 ay önce
Güney çevre yolu başlanılıp bitirilmemesinin tek sorumlusu AKP li Trabzonlu ilğili bakandır. Bunu s. ERDOĞAN ın açık desteğine rağmen
Namaz Vakti 16 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
4
parçalı bulutlu