Trabzon'un Arsin ilçesindeki heyelanda iki katlı bina boşaltıldı

Trabzon'un Arsin ilçesinde karların ani erimesiyle Başdurak Mahallesi’nde meydana gelen heyelanda iki katlı bina boşaltıldı.

Trabzon Haber 31.03.2022, 14:44 31.03.2022, 16:38
Trabzon'un Arsin ilçesindeki heyelanda iki katlı bina boşaltıldı

İlçeye bağlı Başdurak Mahallesi, Mısırlı mevkiinde Hüseyin Bayrak’ın üst katını bakkal ve kahvehane olarak kullandığı alt katında ise evinin bulunduğu iki katlı binanın aşağısındaki yamaçta karların hızlı erimesiyle heyelan meydana geldi.


Önceki gün, saat 15.00 sularında meydana gelen heyelanda iki katlı binanın duvarlarında çatlaklar oluşurken bina boşaltıldı. 


Yapılan ihbardan sonra bölgeye gelen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), ekipleri, riskli alanda inceleme başlattı.

“GELEN MALA GELSİN”

Arazisinde heyelan meydana gelen 56 yaşındaki Hüseyin Bayrak, “Evde eşi ve çocuğu ile birlikte yaşadığını ve heyelan olan saatlerde evde kimsenin olmadığını söyledi.

Hüseyin Bayrak, “Okul servisinde olduğum için ilçedeydim. Komşularımdan biri aradı evin ve dükkanın altı patladı, heyelan meydana geldi. Yaklaşık bir saat sonra buraya geldim çevredekiler toplandı.

Jandarma ekipleri geldi ve binayı boşaltın dediler. Bu binada artık daha durulmaz. Kaymakam bey okulu geçici olarak kullanmamıza izin verdi. Akşam sabah yıkılır diye bekliyoruz. Gelen mala gelsin cana değil.” şeklinde konuştu.

“BÖLGEDE AKMALAR DEVAM EDİYOR”

Başdurak Mahallesi Muhtarı Ali Haldızoğlu, “Heyelandan sonra, heyelan bölgesinde bulunan evin ve iş yerinin tahliyesini yaptık. Mahallede kullanılmayan okula taşıdık. Binanın elektriklerini kestirdik.

Şu an bölgede yine akmalar devam ediyor. Kaymakamımız, belediye başkanımız, AFAD ekipleri herkes bölgeye geldi incelemelerde bulundular. Şimdi bir değerlendirme yapacaklar, affet bölgesi mi ilan ederler bilemiyoruz.

Heyelanın olduğu bölgeye hiçbir şekilde müdahale edilmiyor. Çok felaket bir durum var burada. Yetkililer bir şekilde burada önlem alacaklar.” ifadelerini kullandı.

Haber: İnan Kalyoncu

Yorumlar (0)