Trabzon’da sahipsiz pitbull panik yarattı

Trabzon’da bir okulun çevresinde dolaşan pitbull cinsi köpek panik yarattı.

Trabzon Haber 31.12.2021, 10:47
Trabzon’da sahipsiz pitbull panik yarattı

Trabzon'un Of ilçesi Pınaraltı Mahallesi İlkokulu’nun çevrsinde dolaşan köpek paniğe neden oldu.

Okulun müdür yardımcısı Zafer Demir, son günlerde yaşanan pitbull saldırılarının ardından köpeğin tehlikeli olabileceğini düşünerek Of Belediyesi Sokak Hayvanları Merkezi'ne haber verdi.

2 gündür okulun çevresinde dolaşan köpeğin öğrencileri tedirgin ettiğini belirten Demir, "Bu köpeğin ne yapacağı belli olmuyor. Ani bir refleksle saldırabilir. Zaten gündemde benzer olaylar yaşanıyor. Çocuklar da tedirgin oldu. Köpeği bir okulun dışına bağladık. Hayvan aç olduğu için besledik onu. Belediye ekiplerine durumu bildirdik. Onlarda hemen gelerek köpeği aldılar" dedi.

Köpeğin saldırgan olmadığını belirten Of Belediyesi Sokak Hayvanları Görevlisi Ogün Saral ise "Biraz uysal bir köpeğe benziyor. Netice itibariyle bu köpeklerin ne tepki vereceği belli olmuyor. Biz de tedbirli bir şekilde yaklaşıyoruz. Bizde hocamızın ihbarı üzerine hızlıca geldik. Uygun şartlarda köpeği aldık. Köpeğimizin sağlığı ve bundan sonraki hayatı için ne gerekiyorsa belediye olarak elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak 06:01
Güneş 07:29
Öğle 12:39
İkindi 15:15
Akşam 17:39
Yatsı 19:02
7
açık