Trabzonlu fotoğrafçı ödül aldı

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Kahramankazan Belediyesi tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy ve İstiklâl temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Trabzon Haber 18.11.2021, 18:00
Trabzonlu  fotoğrafçı  ödül aldı

Fotoğraf yarışmasında Trabzonlu sanatçı Ertuğrul Baştan’ın, ‘Sis Dağı’na Yürüyüş’ isimli fotoğrafı 450 fotoğraf arasından birinci seçildi. Yarışmanın amacının, İstiklâl Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından millî marş olarak kabul edilişinin 100. yıldönümü münasebetiyle gençlerde millî ve manevi değerler konusunda farkındalık yaratmak ve bu kapsamda eserler üretmelerine imkân tanımak amacıyla Mehmet Akif Ersoy ve İstiklâl temalı fotoğraf yarışmasının düzenlediği ifade edildi. Yarışmada birinci olan Baştan, 6 bin liralık ödülün de sahibi oldu.

“Yediden yetmişe herkesin aynı inanç ve heyecanla okuduğu, İstiklâl Marşı'nın her mısraında tarihimiz, millî ve manevi değerlerimiz, vatan ve bayrak aşkımız bulunmaktadır” diyen fotoğraf sanatçısı Ertuğrul Baştan, “Türk milleti için çok değerli olan İstiklal Marşı’mız için düzenlenen bir yarışmada birinci olmak çok güzel bir duygu. Şu ana kadar birçok yarışmaya katıldım ve ödüller aldım. Ama böyle bir yarışmadan ödül almak benim için bir gurur kaynağı oldu” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Gülin 2 hafta önce
Tebrikler
Kemal Ö. 2 hafta önce
Tebrikler Ertuğrul kendimi daha dazla geliştireceğine şüphemiz yok
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:23
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:00
Yatsı 18:26
10
açık