Trabzonlu gençler Kılıçdaroğlu'na 1 liralık tazminat davası açtı

Trabzon'da üniversite sınavına giren gençler, Kemal Kılıçdaroğlu'na Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi haberine ilişkin yaptığı açıklama sonrası bir liralık manevi tazminat davası açtı.

Trabzon Haber 28.06.2021, 14:50 28.06.2021, 14:50
Trabzonlu gençler Kılıçdaroğlu'na 1 liralık tazminat davası açtı

AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali ile partililer ve üniversite sınavına giren gençler, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. 

Üniversite sınavına giren ve AK Parti Of İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olan Yasin Bıyıkoğlu, grup adına yapmış olduğu açıklamada, üniversite sınavından bir gün önce ortaya atılan "Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi" başlıklı haberlerin, tüm motivasyonlarını altüst ettiğini söyledi. 

trabzon-flas-haber.jpg

Bu algı kötü niyet taşıyor

Gençlerin, Kılıçdaroğlu'nun bu haberle alakalı yapmış olduğu açıklamadan rahatsız olduklarını belirten Bıyıkoğlu, "Bu algının oluşturulması bütünüyle kötü niyet taşımakla birlikte, sınavlarına yalnızca bir gece kalmış arkadaşlarımızın zihinlerini allak bullak etmeye yetmiştir.

trabzon-guncel-haber.jpg

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu kadar bariz bir yalana inanmasını ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala siyaset malzemesine dönüştürmesini unutmayacağız." ifadelerini kullandı.  Bıyıkoğlu, gençlerin, Kılıçdaroğlu'ndan özür beklediğini vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"ÖzürDileKılıçdaroğlu etiketiyle Twitter gündemine girerek yüzlerce paylaşımla sesimizi duyurduğumuzu düşünürken, Sayın Kılıçdaroğlu, yine şaşırtmayarak skandal bir açıklamayla biz gençleri 'trol' olarak nitelendirme cüretini kendisinde bulmuş ve bizleri görmezden gelmiştir. İşte Sayın Kılıçdaroğlu, 'trol' dediğiniz biz gençler, bizlere yaşattığınız bu manevi yıkım nedeniyle size bir 1 liralık manevi tazminat davası açmak üzere buradayız.

kilicdaroglu-trabzon-dava.jpg

Bize büyük özür borçlusunuz

Sizin deyiminizle biz 'troller' şimdi Meydan Parkı önünden gür bir sesle Sayın Kılıçdaroğlu'na sesleniyoruz, yalan bir haberin peşinden koşup bizleri ve ailelerimizi manipüle ettiğiniz için bize büyük bir özür borçlusunuz."  Açıklamanın ardından gençler, Trabzon Adliyesine giderek, 1 liralık manevi tazminat talebini içeren dava dilekçesini sundu.

Yorumlar (0)