Trabzonlu Milli Kick Boks sporcusu Nizam Turan Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek

Kariyerinde 11. kez Türkiye Şampiyonu olan Nizam, 14-25 Ekim tarihleri arasında Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek

Trabzon Haber 08.07.2021, 09:02 08.07.2021, 09:02
Trabzonlu Milli Kick Boks sporcusu Nizam Turan Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek

Trabzonlu Milli Kick Boks sporcusu Şırnak’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda da şampiyon oldu

Madalya avcısı

Trabzonlu Milli Kick boks sporcusu başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Dünya Kick Boks Federasyonu’nun verilerine göre kendi 57 kiloda dünyanın en iyi sporcusu olan Nizam Turan, 11. kez Türkiye Şampiyonu olarak yeniden Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Geçtiğimiz günlerde Şırnak’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak 14-25 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Venedik ilinde gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası’nda ringe çıkacak.

nizam-turan.jpg

En iyi şekilde temsil edeceğim

Daha önce kariyerinde Dünya 2 ve Dünya 3’üncülüğü de bulunan Nizam Turan koleksiyonuna bir de Dünya Şampiyonluğu’nu da eklemek istiyor. Low Kick kategorisinde mücadele eden Trabzonlu sporcu, “Dünya sıralamasında zirvede yer alıyorum. Bu turnuvada altın madalya alarak hem sıralamamı korumak hem koleksiyonumda tek eksik madalyama kavuşmak hem de ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: Ali Osman Yürük

Yorumlar (0)