Trabzon’un turizmine şampiyonluk dopingi

Trabzon’un yıllardır hasretle beklediği Süper Lig Şampiyonluğuna ulaşmasının ardından yapılan kutlamaların Dünya’da büyük yankı uyandırmasının şehrin turizmine doping etkisi yaratacağı belirtiliyor.

Trabzon Haber 30.05.2022, 16:50
Trabzon’un turizmine  şampiyonluk dopingi

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Türkiye ve Trabzon’un gerek pandemi yorgunluğu gerek dünyada yaşanan gelişmelerin etkisini kısa zamanda atlatacağını umduklarını belirtti. Şehrin özelinde bu zor günleri aşmak adına turizm sezonundan çok büyük beklentileri olduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, “Başta Suudi Arabistan olmak üzere Körfez ülkeleri ile son dönemde yaşanan siyasi gelişmelerde de olumlu sonuçlar alındı. Temennimiz bu yaz gerek Suudi Arabistan gerekse diğer Körfez ülkeleri vatandaşlarının şehrimiz ile buluşmasıdır. Aynı şekilde şehrimize Avrupa'dan gelen kişi ve turist sayısının Haziran ayı itibarı ile artan bir grafik doğrultusunda pek çok sektöre can suyu olacağını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Suat Hacısalihoğlu, Trabzonspor’un şampiyonluğunu kutlarken, “Şampiyonluk ve sonrasındaki kutlamalar tüm dünyada ses getirdi ve kentimizin tanıtımına önemli katkı sağladı. Bu olayın da turizme olumlu olarak katkı sunacağı açıktır” dedi.

ARABİSTAN’IN KISITLAMASI

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu, Suudi Arabistan vatandaşlarının Türkiye’ye gelmesi açısından pandemiyle ilgili alınan bir karardan bahsedildiğini işaret ederek, “Şu aşamada değerlendirmenin erken olduğunu düşünüyoruz. Bu kararın kalkacağına inanıyoruz. Suudi Arabistan’dan THY ile koyulan seferleri şu anda Haziran ayı için iptal edilmemiş. Bunu beklemek zorundayız. Bu kısıtlamanın kalkabileceği düşüncesindeyiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)