TTSO Başkanı Hacısalihoğlu'ndan Umman ticaret heyetine iş birliği mesajı

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu Umman'dan kente gelen ticaret heyetini makamında ağırladı.

Trabzon Haber 14.09.2021, 12:33
TTSO Başkanı Hacısalihoğlu'ndan Umman ticaret heyetine iş birliği mesajı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Umman'dan kente gelen ticaret heyeti ile görüştü.

Hacısalihoğlu, makamında kabul ettiği Ummanlı iş insanları ile karşılıklı iş birliği konularında görüş alışverişinde bulundu.

Körfez ülkelerinden daha çok turist ve yatırımcı bekliyoruz

Körfez ülkelerine Trabzon'u tanıtmak için yıllardır çalışma yürüttüklerini belirten Hacısalihoğlu, "Suudi Arabistan başta olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Bahreyn'de fuarlara katıldık. Trabzon'a hiç Arap turist gelmezken 500 bin turist sayısına ulaştık. Önümüzdeki dönemde Körfez ülkelerinden daha çok turist ve yatırımcı bekliyoruz." dedi.

Direkt uçuşların artmasını bekliyoruz

Hacısalihoğlu, Arap Yarımadası'ndan direkt uçuşlarla en kolay ulaşılabilecek destinasyonun Trabzon olduğunun altını çizerek, "Direkt uçuşların da artmasını bekliyoruz. Tanıtımlarımız devam edecek. Sizin de gördüğümüz gibi yeme, içme ve konaklama konusunda imkanlarımız geniş." diye konuştu.

İş birliği yapıp ticareti geliştirmeyi istiyoruz

Trabzon'un hinterlandının en güvenli yatırım bölgeleri arasında yer aldığını da vurgulayan Hacısalihoğlu, "Turizmin yanında ticaret, eğitim, sağlık şehriyiz. Sanayi konusunda önemli yatırımlar var. Umman'daki ticaret odalarıyla da iş birliği yapıp ticareti geliştirmeyi istiyoruz. Odamızdaki dış ticaret ofisi vasıtasıyla karşılıklı iş birliği konularında temaslarımız sürmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

TTSO Meclis Üyesi Yılmaz Karadeniz ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette, karşılıklı yatırım ve ticaret fırsatlarını değerlendirmek istediklerini dile getiren iş insanlarına, Trabzon'daki ticaret ve sanayi kollarına ilişkin video sunumu da yapıldı.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:06
Öğle 12:18
İkindi 15:39
Akşam 18:20
Yatsı 19:39