Turizmde doğru yoldayız!

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nun Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçe görüşmelerinde Türkiye’nin turizmdeki potansiyeline vurgu yaptı.

Trabzon Haber 21.11.2021, 17:00
Turizmde doğru yoldayız!

Milletvekili Cora, Rusya’yla yaşanan uçak kriziyle turizmde yaşanan sorunlar, ardından Thomas Cook krizi ve akabinde pandemi kriziyle beraber turizmde ciddi sorunların yaşandığını söyledi. Türkiye’nin bu süreçte ortaya koyduğu irade, kararlı duruş ve özellikle salgın döneminde almış olduğu kararlarla turizm sektöründe yeniden bir toparlanma sürecine doğru gittiğini vurgulayan Salih Cora, bunun da turizm rakamlarına yansıdığını belirtti.

Salih Cora, “Özellikle Ayasofya'nın tekrar ibadete açılmasını bizim açımızdan çok değerli bir süreç olarak değerlendiriyoruz. Yine bu yıl UNESCO tarafından Yunus Emre'nin vefatının 700. yılı ve Hacı Bektaş Veli'nin vefatının 750. yıl dönümü nedeniyle 2021 yılının Yunus Emre Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ilan edilmesini değerlerimize sahip çıkılma anlamında çok önemli görüyorum. Aynı şekilde Avrupa'da Yılın Müzesi Ödülleri’nde önemli başarılar elde edildi. Bunlar da bu alanlarda yapmış olduğumuz çalışmaların meyve verdiğini göstermektedir. Tarihimize, medeniyetimize sahip çıkıyoruz, tek tek böyle eserleri sayamayacağım ama ifade etmek isterim ki kendi ilimizde Sümela Manastırı'nın yeniden restore edilmesi, Diyarbakır'da Zerzevan Kalesi'nin restore edilmesi, Kule-i Zemin Vakfı’na ait Galata Kulesi'nin restorasyonu, Galataport'un ve diğer birçok yatırıma baktığımız zaman çok önemli gelişmeler olarak değerlendiriyorum. Ankara’da açılan Millet Kütüphanesi ve kongre merkezi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açılan Millet Kütüphanesi hakikaten çok önemli eserlerdir, gelecek nesillerimize bırakacağımız ihtişamlı eserlerdir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
XYZ 2 hafta önce
Devlet olarak hazir olabiliriz ama insan olarak degil.Hala Turiste ayri yerliye ayri Fiyatlar uygulaniyor.Devlet bu kazikcilari kaziga geçirmedigi sürece mental kalir insAllah.Türk gibi yasamayi bilmiyorlar hep kaziklamaktan yana cogunluk.
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:23
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:00
Yatsı 18:26
10
açık