Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne Trabzonlu başkan

Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne Trabzonlu Mustafa Gültepe seçildi.

Trabzon Haber 13.06.2022, 18:08 13.06.2022, 18:44
Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne Trabzonlu başkan

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 29’uncu Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Kongrede İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığına seçildi.

KOLTUK EL DEĞİŞTİRDİ

Yaklaşık 105 bin ihracatçının çatı örgütü olan Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde (TİM) başkanlık koltuğu bugün el değiştiriyor. İhracatçılar, TİM başkan adaylığı için İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe isminde birleştiler. Yapılan seçimlere tek liste ile giren Mustafa Gültepe TİM’in yeni başkanı oldu. 

MUSTAFA GÜLTEPE KİMDİR? 

1968 Tonya-Trabzon doğumlu olan Mustafa Gültepe, 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi'nde MBA yüksek lisansını tamamlayan Gültepe, mezun olduktan sonra 1992 yılında Taha Tekstil'de sektöre giriş yaptı. Taha Grubuna bağlı olarak 1994 yılında kurulan Talu Tekstil firmasının kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı olan Gültepe, 25 yıldır hazırgiyim sektöründe faaliyet gösteriyor. Gültepe; İstanbul, Sakarya ve Malatya'da üretim tesislerine sahip olup, yaklaşık 1800 kişi istihdam ediyor.

2010 yılından itibaren İHKİB Yönetim Kurulu'nda yer alan Gültepe, 2014 yılından beri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş olup 2018 yılı nisan ayında yapılan seçimlerde İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Aynı zamanda Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını da sürdüren Gültepe, evli ve üç çocuk babası olup, İngilizce biliyor.

Yorumlar (0)