Türkiye'nin en büyük şampiyonluk anıtı Trabzon'da yapılacak

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Türkiye'nin en büyük Trabzonspor Anıtı'nın Yomra'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sağladığı finans kaynaklarıyla yapılacağını söyledi.

Trabzon Haber 18.05.2022, 10:32 18.05.2022, 10:47
Türkiye'nin en büyük şampiyonluk anıtı Trabzon'da yapılacak

Trabzonspor'un şampiyonluğunu ölümsüzleştirmek adına çalışma yaptıklarını anlatan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Türkiye'nin en büyük şampiyonluk anıtını Ekrem İmamoğlu'nun katkılarıyla Yomra'ya kazandıracaklarını söyledi. 

Başkan Bıyık projeye dair şu bilgilendirmelerde bulundu:

Türkiye’nin en büyük şampiyonluk anıtını yapıyoruz. 18 metre yüksekliğinde, tarihinin olduğu, geçmişin değerlerinin hikaye içinde anlatıldığı değer olacak. Bütün bölgede çekim gücü olacak. Burada anıtın yapılması konusunda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sağlamış olduğu finansörle birlikte yapıyoruz. Burada hem İBB’nin hem de Yomra Belediyesinin bütçesinden çıkan para olmayacak. Bu sağlanan bağışlarla yapılıyor.

Yomra sahilinde bisiklet yola olarak 1. Etabını geçen yıl açtığımız 2. Etabını bu yıl açmayı planladığımız çalışmalar devam ediyor. Bu alan üzerinde Yomra Belediyesi tarafından işletilmek üzere sosyal alan yapacağız. Yine bu alan içinde 35 metre yüksekliğinde Türk bayrağı dikildi. Yomra’nın sahile doğru açılım konusunda ihtiyacını Hürriyet parkında anlatmıştım. Neden ihtiyaç olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Yomra Belediyesinin kendi finansal kaynağı ile yaptığı projedir. Hiç bir devlet desteği ve başka destekle karşılaşmadık.  Çöp bidonlarını yerin altına aldık. Yomra’da Likarba Festivalleri yapıldığı alan vardı. Bu alanda piknik alanı yapıyoruz. Bu yazın açılışını yapmış olacağız. Kamelyalar, lavabolar, çocuk oyun alanları yapıyoruz. Zirve noktadadır. Hafta sonu insanlar için bir yaşam alanı olacaktır.

Yorumlar (0)