Üniversite öğrencilerinden sosyal farkındalık

Trabzon Üniversitesi öğrencileri yaptıkları sosyal sorumluluk projeleriyle neşe dağıttı. Yediden yetmişe her kesime ulaşan öğrenciler, projeleriyle içleri ısıttı.

Trabzon Haber 03.06.2022, 09:30 03.06.2022, 10:14
Üniversite öğrencilerinden sosyal farkındalık

Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3. Sınıf öğrencileri, Kurumsal İletişim dersi kapsamında hazırladıkları sosyal sorumluluk projelerini Trabzon ve Trabzon dışındaki illerde hayata geçirdi. Öğretim Görevlisi Dr. Özer Silsüpür gözetmenliğinde gerçekleştirilen projeler, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hizmete sunuldu.

Proje kapsamında bazı öğrenciler dezavantajlı yaşlı bireylere ulaşarak yardımda bulundu. Ortahisar ilçesinde yaşayan yaşlı vatandaşlara ulaşan öğrenciler, onların ihtiyaçlarını karşıladı. Yaşlı vatandaşlara yalnız olmadıklarını hissettiren öğrenciler, projeleriyle yaşlı bireyleri mutlu etti.

Ders kapsamında hazırlanan başka bir projede öğrenciler, doğa sorunlarına eğilerek çevre temizliği yaptı. Temiz Çevre Güzel Yaşam sloganıyla yola çıkan öğrenciler, Zağnos Vadisi’nin Tabakhane mevkiinde çevre temizliği yaptı.

Park alanında bulunan çöpleri toplayan öğrenciler, doğanın önemine dikkat çekmeye çalıştı.

Bir grup öğrenci ise çocuk evlerini ziyaret ederek, aile sevgisinden mahrum kalan çocuklarla sevgilerini paylaştı. Çocuklara hediyeler götüren öğrenciler, onlarla vakit geçirerek yüzlerini güldürmeye çalıştı.

Başka bir grup öğrenci ise özel gereksinimli çocukları mutlu etti. Toplumu bilinçlendirerek farkındalık yaratmayı amaçlayan öğrenciler, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulunarak çocuklarla vakit geçirdi.

Çocuklarla birlikte çizimler yapan ve oyunlar oynayan öğrenciler, çocukları mutlu etti.

Sosyal sorumluluk projelerine devam eden öğrenciler, Trabzon’un Maçka İlçesinde bulunan Maçka Başar İlkokulu-Ortaokulu kütüphanesine 400 adet kitap kazandırdı.

Yeterli kitabı olmayan köy okulu için para toplayarak kitap alan öğrenciler, okulun kütüphanesine 400 adet kitap bağışlayarak bu eksiğin bir kısmını tamamladı. Öğrenciler ayrıca Van’ın Özalp ilçesinde belirlenen okullara kitap bağışında bulundu.

Trabzon dışında da projelerini yürüten öğrenciler, Samsun’un Terme ilçesinde belirledikleri ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kolisi yardımında bulundu.

İhtiyaç sahibi kişilere yardım etmeyi amaçlayan öğrenciler, Ramazan ayı boyunca yürüttükleri projeyle 55 aileye koli yardımını ulaştırdı.

Yorumlar (0)