Vali Ustaoğlu'ndan Kadir Gecesi Mesajı

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Trabzon Haber 27.04.2022, 12:21
Vali Ustaoğlu'ndan Kadir Gecesi Mesajı

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajda,

​"Bin aydan daha hayırlı’ olduğu bildirilen Kadir Gecesi, Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gecedir. Hiç şüphesiz bu mübarek gece kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için büyük bir fırsattır.

​Dua ve tövbelerin kabul edildiği bu müstesna geceyi, Yüce Allah’ın rahmeti ve mağfiretine nail olmak için önemli bir fırsat olarak değerlendirmeli, dargınlıkların bir kenara bırakılarak aramızdaki sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarımızın gelişmesine vesile olarak görmeliyiz. Bu sebeple, rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, tan yeri ağarana kadar yeryüzünün esenlikle dolduğu bu kutlu gecenin kıymetini bilerek idrak etmeli, tam bir ihlas ve teslimiyetle rabbimize yönelerek af dilemeli, bu manevi havayı yaşantımızın geri kalanına aksettirerek ebedi kurtuluşa ermeliyiz.  

​ Allah'ın sonsuz rahmetinin yeryüzünü kuşattığı bu müstesna geceyi, hatalarımızın telafisi için bir fırsat olarak görmeli ve tüm insanlığın, kin, haset, nefret, korku ve ümitsizliğin olmadığı; güven, sevgi, saygı, kardeşlik ve dayanışmanın olduğu bir dünyada yaşaması için tüm içtenlikle dua etmeliyiz.   

​Bu duygularla bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin İslâm âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyor, tüm Trabzonlu hemşehrilerimin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum."

ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)