Vatikan'ın şifresi Temel bol kahkaha vaat ediyor

Trabzon’da daha önce çekimleri yapılan ve gösterime giren Sümela’nın Şifresi ile Moskova’nın şifresi filmlerinin ardından şimdi de Vatikan’ın Şifresi filmi çekiliyor.

Trabzon Haber 16.06.2022, 11:29 16.06.2022, 11:38
Vatikan'ın şifresi Temel bol kahkaha vaat ediyor

23 Aralık’ta vizyona girecek olan Vatikan’ın Şifresi filminin konusunun “Bir Temel Macerası” olduğu belirtildi.
İstanbul’daki çekimleri tamamlanan ve Trabzon’da çeşitli yerlerde çekimleri devam eden Vatikan’ın Şifresi Temel sıkı bir macera ve bol kahkaha vaat ettiği ifade edildi.


Yönetmen koltuğuna Okan Ege Ergüven’in oturduğu filmde birçok ünlü oyuncu yer alıyor.
Çekilen komedi filminin başrolünde Temel karakterini canlandıran sosyal medya fenomeni Reşat Hacıahmetoğlu rol alırken filmdeki diğer oyuncular ise şunlar: Edanur Hancı, Altan Erkekli, Salih Kalyon, Mehmet Özgür, Tuna Orhan, Suna Selen ve Asuman Dabak. Trabzonlu gazeteci ve tiyatro sanatçısı Şükrü Üçüncü’nün ise filmde konuk oyuncu olarak görev yapacağı ifade edildi.
Filmde sevdiği kıza kavuşabilmek için arkadaşlarıyla birlikte imkânsız bir görevin üstesinden gelmeye çalışan Temel’in, heyecanlı ve hayli komik macerası anlatılıyor. Yapımcılığını ESER film, Burhan Asaf Şafak üstleniyor. “Vatikan’ın Şifresi Temel”, yılın en iddialı yerli yapımlarından biri olmaya aday gösteriliyor.

“BURALARIN DOKUSUNU YANSITIYOR”

Akçaabat’ın Uğurlu Mahallesi’nde çekimlerine devam edilen filmle ilgili açıklama yapan filmin yönetmeni Okan Ege Ergüven, “Trabzon’daki çekimlerimizde çok keyifli vakitler geçirdik. Bölge halkı bizi çok içten karşıladı. Çekimlerimizin ilk ayağını İstanbul’da tamamladık. Şimdi de Trabzon’da devam ediyoruz. Buradaki çekimlerimiz iki hafta daha sürecek. Tahminen 23 Aralık’ta vizyonda oluruz. Toplam 5 haftalık bir çekim olacak. Temel’i seçmemizin özel bir nedeni yok. Buraların dokusunu yansıtıyor. Ayrıca fıkraların başkahramanı olarak sürekli karşımıza çıkıyor. Bu yüzden Temel’i seçtik.” ifadelerini kullandı.

“FARKLI BİR TEMEL İZLEYECEKSİNİZ”

Başrol oyuncularından Reşat Hacıahmetoğlu ise, “Herkes beni yirmağa giderken tanıdı. Sonrasında ise Survivor maceram oldu. Survivor’dan sonra ilk kez bir projede yer alıyorum. Böylesine kaliteli bir ekiple, böylesine kaliteli bir işte yer almak beni çok mutlu ediyor. Şimdilik şunu söyleyebilirim, bu kez farklı bir Temel izleyeceksiniz. Aralık ayında vizyona girecek olan Vatikan’ın Şifresi filmimize tüm hemşerilerimizi bekliyorum, sizin desteğiniz bizim en büyük motivemiz.  Bu benim ilk film tecrübem olacak fakat halkımızın ilgisi benim en büyük motivasyonum. Çekim yapılan her noktaya bölge insanı gelip yardımcı olmaya çalışıyor, ilgi gösteriyor ve bu ilgi hem beni hem ekip arkadaşlarımı çok mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.


Diğer başrol oyuncusu Edanur Hancı ise film hakkında, “Trabzon’da olması benim için çok farklı oldu. Buranın kültürü ile tanıştık. Buranın insanlarıyla çalıştık. Zaten çok tatlı bir ekiple bir aradayız. Çok tecrübeliler. Reşat ile de burada tanışıp, çok samimi olduk.. Aralık’ta neler olacak, çok merak ediyorum.” dedi.

“ŞAMPİYONLUK YAŞANDIĞI YILDA”

Vatikan’ın Şifresi’nin kıvrak Karadeniz zekasını ortaya çıktığı bir film olduğunu ifade eden Altan Erkekli ise film hakkında şunları söyledi: “Ama asıl önemlisi, içinde insan sevgisini, aynı Tanrı’nın çocukları arasında kutsal olduğu, sevenleri ayırmamak için Müslüman’ı Hristiyan’ı herkesi, temiz bir aşkı, sevgiyi sonuçlandırmak el birliğiyle hareket ettiği bir macera. Serüvenimiz coşkuyla seven insanların azmini, sevginin her şeyin üzerinde olduğunu anlatıyor. Şu anda tüm dünyanın buna çok ihtiyacı var. Sevgisiz her şey, insanlığı mutsuzluk getiriyor. Trabzonspor’un taraftarı olarak, insanların coşkulu bir şampiyonluk yaşadığı yılda, bu coşku dolu serüvenimiz her şeyin sevginin o kutsallığı ile güzel olacağını anlatıyor.”

Yorumlar (0)