'Ya Türkiye'nin yanında ya karşısında olacağız!'

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu, Kuzey Ekspres Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu.

Trabzon Haber 23.11.2021, 10:01 23.11.2021, 10:11
'Ya Türkiye'nin yanında ya karşısında olacağız!'

“AK Parti, Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır” diyen Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan arasındaki o güç birliği ülkeyi 2023'e götürecektir. Bizim kapımızın sürekli kapalı olduğu partiler vardır ki bunun başında HDP gelir.

Buradan da İYİ Partili, Cumhuriyet Halk Partili, bütün vatandaşlarımıza bir çağrıda bulunuyorum: Önümüzdeki seçim, 2023 seçimi AK Parti’nin, CHP’nin, İYİ Parti’nin onun bunun seçimi değildir. Türkiye'nin seçimidir. Ya Türkiye'nin yanında olacağız ya Türkiye'nin karşısında olacağız.”

2001’de AK Parti'nin kuruluşuyla siyasete başlayan Bahar Ayvazoğlu, 24 Haziran milletvekili seçimlerinde Trabzon’dan AK Parti Milletvekili olarak Meclis’e girdi. Bahar Ayvazoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi görevini sürdürmektedir.

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki yoğun mesaisinden fırsat bulup Trabzon’a yaptığı ziyaret sırasında Kuzey Ekspres gazetesini de ziyaret etti. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Ayvazoğlu, kadın cinayetlerinden, ülkedeki ekonomik sıkıntılara, yereldeki yatırımlardan 2023 yılında yapılacak genel seçimlerdeki ittifaklara kadar birçok soruya cevap verdi.

Bizim çok önemsediğimiz bir konu kadın cinayetleri. Bu tüm dünyanın sorunu aslında. Kadınlarımız, çocuklarımız, kız çocuklarımız öldürülüyor. Ne yapmak lazım, yapılanlar yeterli mi?

“AİLE İÇİ EĞİTİMDEN GEÇER”

“Ben buna iki boyutlu bakıyorum. Bir dünyayı okuyacağız. Bir de Türkiye'yi okuyacağız, ben kendi ülkem ve bu alanda yapmış olduğumuz uygulamalara baktığımda son derece memnuniyet duyuyorum. Neden memnuniyet duyuyorum? Biz 6284 sayılı devrim niteliğinde bir kanun çıkardık. Aileyi korumak, kadına karşı şiddeti önlemek üzere. Aslolan kanunlardır. Bu kanunla aslında kadını başvurabileceği kurumlardan tutun şikâyetini iletebileceği mercilere kadar sonrasında uygulanacak yaptırımlara kadar birçok devrim niteliğindeki kanunsal düzenlemeyi yaptık. Kadın cinayetleri bir zihniyet dönüşümüne ihtiyacımız var. Yani her şey devletin yapmış olduğu yaptırımlarla uygulamalarla bertaraf edilecek şekilde değil. Devlet devletliğini yapıyor. Ama ben her şeyin aile içi eğitiminden geçtiğine inanıyorum.”

Şu son dönemde ekonomik bir çalkantı yaşanıyor…Doların tırmanışa geçmesi, vatandaşı ve iş dünyasını tedirgin ediyor. Bu konudaki değerlendirmeniz nedir?

“HAVLU ATMAYAN TEK ÜLKE TÜRKİYE”

“Ben bunu da çok global bir bakış açısıyla bakılması gereken bir mesele olarak görüyorum. Sadece kurun yükselmesiyle tanımlayabileceğimiz bir ekonomik bozukluk üzerinden gidersek bu bizi doğru yere götürmez. Bu aslında yüzyıllardır vermiş olduğumuz mücadelenin son demlerini yaşayan mücadelede başarısız olan tarafın sunmuş olduğu yeni bir argüman olduğunu düşünüyorum. Şimdi son oyun da ekonomik ablukalar üzerinden yapılıyor. Ben bunu ekonomik bir okuma üzerinden değil, siyasi bir okuma üzerinden tanımlanması gerektiğini düşünüyorum. Yerli ve milli ekonomiye dönüş yerli ve milli hamlelerin yapılması birilerini rahatsız etti. Havlu atmayan tek ülke Türkiye oldu. Şimdi de ekonomik ablukalarla birlikte dolar kuru üzerinden yapılan birtakım manipülasyonla birlikte son kozlarını oynamaya çalıştıklarını düşünüyorum. Sağlık sektörüne bakın. Biz aşılarımızı, Covid tedavilerimiz ücretsiz verirken yabancı ülkeler, hiçbirini göremedim ama oradaki çığırtkanlık Türkiye’deki kadar bile olmadı. Çünkü bunun normal bir işleyiş normal bir süreç olduğunun farkındalar. Dolayısıyla ben kendi vatandaşlarımızın da ziyadesiyle farkında olacağını, bu sorunun da Ak Parti hükümetinin 2023’te yine tek başına iktidara gelmesiyle bertaraf edileceğinin ziyadesiyle farkında olduğunu biliyorum.”

Trabzon özelinde yatırımları nasıl değerlendiriyorsunuz. Devam eden yatırımlar var. Bir de tekstil kent isteği var. Bu anlamda ekonomiyi canlandıracak tekstil kent gibi yatırımlar konusunda gelişmeler var mı?

“YATIRIM ADASI HAYATİ ÖNEME SAHİP”

“Yatırımlar konusunda biraz önceki soruyla bağlantılı olarak söyleyeyim: Bir taraftan ekonomideki muhalefetin dili ile ekonomideki gerileme, durgunluk, kurun artışı, gelir seviyesindeki düşüşten bahsederken bir taraftan da şehrimizdeki yatırımların hiçbirini durdurmadık. Normalde böyle dönemlerde yatırımlara ara verilir. Sıkı para politikaları uygulanır. Kemer sıkma politikaları uygulanır ama biz hâlâ yatırımlarımıza devam ediyoruz. Şehir hastanesi orada yükseliyor, Kanuni Bulvarı bitmek üzere devam ediyor. Bence başka projelerimizden bir tanesi yatırım adasının hayata geçmesiyle bu şehrin 50-100 yıl ileriye gidebileceğini şimdiden görebiliyorum. Yatırım adası hayati bir öneme sahip. Mega bir proje, astronomik rakamların döndüğü bir proje. Ama ben bu projeyle hani yıllardır konuşulan bir demiryolu hikâyemiz var. Ben, yatırım adasının hayata geçmesiyle birlikte dünya konjonktürünün demiryolunu otomatikman ayağımıza getireceğine inananlardanım. Yatırım adası bunun için çok fonksiyonel bir sistem oluşturacak. İşte oradaki ihtisas alanlarıyla biyoteknoloji, nanoteknoloji, uzay ve havacılık, savunma sanayii alanlarla birlikte Trabzon merkez üssü olacak. İnşallah Selçuk Bayraktar’la da bir araya geldiğimizde konuşacağız. İHA’nın SİHA’nın bir modülünün yatırım adasında üretilmesi, savunma sanayiine Trabzon’dan destek verilmesi… Çünkü bizim kodlarımız, bizim mayamız savunma sanayisine o kadar uygun ki; silah denildiğinde, silah üretimi denildiğinde akla bizim insanımız da gelir. Orada üretilmesi ve bunun Trabzon’a sunacağı katma değer üzerinden geliştireceğimiz politikaların hayatiyetine inanıyorum.”

AK Partinin yirmi yıllık bir iktidar süreci var. İster istemez bu süreçte hangi parti olursa olsun bir yıpranma yaşar. Bazı anketlerde AK Parti’nin oylarında bir erime görülüyor. Buna bağlı olarak da 50+1 tartışılmaya başlandı. 50+1’i alabilmek için önümüzdeki seçimde mecliste grubu bulunan İYİ Parti, Saadet, HDP veya meclis dışında bulunan Gelecek ve Deva Partisi gibi partilerle bir ittifak olabilir mi?

“KAPIMIZIN KAPALI OLDUĞU PARTİLER VARDIR”

“Anketlerden bahsettiniz. Kimin yaptığı anketler, diye sormak isterim. Çünkü muhalefete çalışan anket şirketlerinin bugüne kadar hiçbir seçimde yapmış olduğu tahminlerin tuttuğunu görmedim. Bizim gördüğümüz tablo çok farklı. Bizim gördüğümüz tablo hâlâ Ak Parti’nin, Cumhur İttifakı’nın dimdik ayakta durduğunu 50+1 konusunda hiçbir sıkıntımız olmadığını çünkü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı bu ülkede müthiş bir sevgi müthiş bir güven ve itimadın olduğunu bilimsel rakamlarla ortaya koyabiliyoruz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi ile yapmış olduğumuz ittifak, Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan arasındaki o güç birliği ülkeyi 2023'e götüreceğinden son derece eminiz. Biraz önce bahsettiğiniz partiler. O bizim kırmızı çizgilerimizin dışında olanlar. Bizim kapımızın sürekli kapalı olduğu partiler vardır ki bunun başında HDP gelir. Ve bugün kendisini milliyetçi ve ülkücü olarak tanımlayan İYİ Parti’ye sesleniyorum. Belki parti birlikteliğine değil ama seçmen birlikteliğine her zaman varız. Dolayısıyla CHP'nin, İYİ Parti’nin ve HDP'nin meşrulaştırmaya çalıştığı özellikle de bir proje olan İBB Başkanı ile PKK'nın sofrasına oturması, PKK’ya selam göndermek sonra da gidip Türk dünyasıyla ilişki içerisinde bulunmak gibi çok maksatlı çok sinsi Türkiye düşmanı bir siyaset üzerinden kendilerini tanımlıyorlarsa onlara kapımız sonuna kadar kapalıdır. Milletimizin de bunu yakından müşahede ettiğini görüyorum. Buradan da İYİ Partili, Cumhuriyet Halk Partili bütün seçmenlerimize, bütün vatandaşlarımıza bir çağrıda bulunuyorum: önümüzdeki seçim, 2023 seçimi Ak Parti’nin, CHP’nin, İYİ Parti’nin onun bunun seçimi değildir. Türkiye'nin seçimidir. Ya Türkiye'nin yanında olacağız ya Türkiye'nin karşısında olacağız.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak 05:50
Güneş 07:21
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
8
parçalı bulutlu