Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'tan dikkat çeken açıklama!

Trabzon Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, ilçenin doğalgaz sorununa ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Trabzon Haber 18.05.2022, 10:05
Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'tan dikkat çeken açıklama!

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık,ilçeye henüz doğalgaz gelmemesi konusuna dikkat çekerek "Biz iktidar partisine mensup belediye olsaydık Yomra bugün gazı kullanıyor olurdu." dedi.

Başkan Bıyık doğalgaz sorunu hakkında şunları söyledi:

Yomra'ya doğalgaz neden gelmiyor?

Yomra’da 10 bin abone garantisi veren belediyeyiz. Ben imzayı toplamayı da taahhüt ettim. Doğalgaz şirketine gidiyorsunuz Karayollarını geçemiyorum diyor. Karayolları bizden sorun yok Ulaştırma Bakanlığı. Bakanlığa ulaşıyorsunuz, o topu başka yere atıyor. Sorunları çözüyorsunuz sonra müteahhit firma gitti. Ortada sorunu sahiplenmeyen bir mekanizma var. Bazen bakıyorsunuz 2 bin seçmeni olan ilçeye taşıma gaz sistemi sunuyorlar. Şatafatlı açılış yapıyorlar. Onların yaktıkları gaz kadar Yomra’da kaçaktan havaya uçan gaz...

İktidar partisine mensup olsaydık!

Biz iktidar partisine mensup belediye olsaydık, Yomra Belediyesi ve halkının sorunlarını savunan bir siyasetçi olabilmiş olsaydı, Yomra bugün gazı kullanıyor olurdu. Arsin’de, Araklı’da, Sürmene’de, Bayburt’ta, Gümüşhane’de bu doğalgaz kullanılırken, Trabzon’un göz bebeği, bölgenin incisi olarak nitelediğimiz ilçede gazın olmaması ayıptır.  Sayın Cumhurbaşkanımızın Trabzon temaslarında defalarca Yomra’ya gazı getirdik diye beyanları var. Bu beyanları veren arkadaşları hala bulamadım. Gidip soruyorum bu beyanı kendi kendine mi söyledi. Yomra’yı nerede bilecek. Biri Yomra’ya gazı verdik diyor o da söylüyor.

Yorumlar (0)