Trabzon İstanbul’a taşınacakmış!

    İstanbul’daki Trabzon Dernekleri Federasyonunun bu yıl 11.sini düzenleyeceği Trabzon Etkinlikleri için, Trabzon İstanbul’a taşınacakmış.
Etkinlik 3 Ekim’de başlayacak ve açılış töreni de 4 Ekim’de yapılacakmış. Açılışı yapılan bir etkinliğin resmi açılışının bir gün sonra yapılması ilginç. Etkinliğe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın da katılacağı açıklandı. 
trabzon-istanbul.jpg   İstanbul’un Trabzonlu Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılışa davet edildi mi? Bu konuda bilgi sahibi değiliz. Etkinliği gazetenin haberine göre Federasyon Başkanı İsmail Şatıroğlu ve yönetimi organize ediyormuş. Federasyon başkanı ve yönetimi, İstanbul seçimlerinde taraf olmuştu. Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’na değil de Erzincanlı Binali Yıldırım’a destek vermişti. O nedenle Federasyonun İmamoğlu’nu davet edeceğini sanmıyoruz. Haberde de açılışa iki bakanın katılacağının yazılması bu tahmini kuvvetlendiriyor.
Belki de etmiştir, bilemiyoruz. Davet edilmişse ve gitmeyi düşünüyorsa bize göre ilk gün oraya gitmeli. 
   İmamoğlu’nun konumunda biz olsaydık, kesinlikle gitmezdik. Gerçi Ekrem İmamoğlu, bugünlerde Fransa’nın başkenti Paris’te. İmamoğlu’na Paris’te yaşayan Türklerin büyük ilgi gösterdiği bildirildi.

Boztepe’ye önce yol sonra seyir terası!

   Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Boztepe’de yapmayı düşündüğü seyir terası için TTSO, TESOB, TÜRSAB ve TMMOB başkanları ile görüşmüş. Başkan Genç, ‘Bu konuda bütün kent paydaşlarımızın fikri bizim için çok önemlidir. Trabzon’a yeni bir turistik değer katacağı ve yeni bir cazibe alanı oluşturacağı için projemizin dört dörtlük olmasını istiyoruz’ demiş.
Boztepe’ye bugünkü şartlarda seyir terası yapmanın Trabzon’a katkı yapacağını sanmıyoruz. Bir kere Boztepe’nin yolu yok. Seyir terasına gitmek için iki km.lik yolu otomobille belirli saatlerde ancak bir saatte alırsın. İkincisi, bölgede otomobili park edecek alan yok. Üçüncüsü, Boztepe tabii seyir terası. Dördüncüsü, seyir terasından Trabzon’a para vererek bakacaksan buna kimse para vermez. 
Başkan seyir terasına harcayacağı enerjiyi öncelikle Boztepe’nin yoluna ve Kızlar Manastırı’na harcamalı. Kızlar Manastırı da doğal bir seyir alanı, hem de oldukça geniş ve restoran- kafe olarak da kullanılabilecek bir mekan. Ayrıca orada beş yıldızlı bir otel var. Otelin bahçesi, lobisi seyir terası. 
Bize göre, Ortahisar veya Büyükşehir Belediyesi’nin ve tüm STK’ların önceliği Boztepe yolu olmalı. Trabzon’daki STK’lar görüş bildirmekten çekindikleri için, bu konuda tahminimiz o ki iki kelam etmemişlerdir. 

Aç insan  savaşamaz!

   AKP'li dindar kardeşlerim, Ehl-i tarik kardeşlerim, Atatürk düşmanlığını yeni Osmanlı İmparatorluğunu kurmak sanan kardeşlerim, kendilerini hak, karşı düşünceyi batıl ilan eden dindar kardeşlerim lütfen okuyun!
Emperyalizm
Kuran-ı Kerimi en iyi okuyan, İslam dinini en iyi kullanan, bizi bizim sandığımız silahlarla bize vurdurtan güçtür, anlayın! Halifelik ve dünya İslam Birliği pirincine giderken bizi evdeki bulgurdan edecekler uyanın! 
Emperyalist saldırganların bu planlarını fark edip "laik, demokratik, sosyal, hukuk devleti” Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan, emperyalizmle mücadelenin daha iyi okumak, daha iyi üretmek, kendi kendine yetmek olduğunu bize öğretmeye çalışan adam oğlu adamdır Mustafa Kemal Atatürk. Görün. AKP 18 yıldır DP ile başlayan AP ve ANAP'la devam eden emperyalizmin oltasına takılanlar serisinin devam süreci olarak bu ülkeyi emperyalizmin kucağına iyice oturttu, fark edin. İki kuruşluk İHA ile Füze yapıyoruz ayakları ile Milgem gemileri ile veya savaş aygıtları ile ayakta kalınamaz. Unutmayın aç insan savaşamaz. Savaşı yapabilmek için kendi kendine yeterli olmak önceliklidir. Tarımda üretim olmadan aç kalırız. İkinci adım ise ne için savaştığını iyi görmektir. Devletler çıkarları için savaşır, dava için değil. Hamasetten vaz geçin. Barışı sağlamak için güçlü ordu sahibi olmak şarttır. Ama savaş son çaredir.
  Emperyalizm bizi oyuna getirdi. AKP sayesinde iyi ilişkiler kurabildiğimiz tek komşu devlet yok artık. Rusya ile iyi olabilmek için S 400 ABD ile iyi olabilmek için boeing ve patriot almak zorunda bırakıldık. Vergiden, elektrikten sigaraya zamlarla cebimizden çalınanlar kapitalist ülkelere rüşvet olarak verilmemeli! Vaz geçin AKP’yi desteklemekten CHP’yi pkk ile bir tutmaktan ve oyunu görün. 
(Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu)

Girne’de sürpriz ziyaret!

  girne.jpgİşadamı Faruk Kanca, son aylarda diyar diyar gezmeye başladı. Yoğun iş temposundan yorulan Faruk Kanca, önceki gün Kıbrıs’a gitti.  Kanca, Trabzon’dan Rusya’nın Soçhi kentine ilk giden isimlerden biri olan eski ANAP’lı işadamı Nurettin Eroğlu’nu Girne’de ziyaret etti. Kanca, sosyal medya hesabından, ‘Sınıf arkadaşım ve akrabam olan, bir dönem genç yaşta ANAP il başkanlığı yapan kardeşim bizi villasında ağırladı. Ailenin mutluluğu bizi de çok mutlu etti. Yenge hanımın ve kardeşimin sıcak ilgi ve misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz’ dedi. 
Eroğlu, Soçhi’den sonra Arap ülkelerinden birine gitti, oradan da İstanbul’a ve bir süre önce de Kuzey Kıbrıs’ın Girne kentine yerleşti.

Giray Bulak’tan dev yatırım!

  zzzzzz.jpgTrabzonspor eski teknik direktörlerinden Giray Bulak, yeme içme sektörüne girdi. Türkiye’de onlarca takımda teknik direktörlük yapan ve bu sezon Boluspor’da göreve başladıktan birkaç hafta sonra istifa eden Giray Bulak, İstanbul’un Üsküdar ilçesinin en gözde yerlerinden birinde arkadaşı ile birlikte üç katlı bir restoran açtı. Giray Bulak’a hayırlı işler diliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar