TRABZON RÖVANŞI ALDI!..

  Trabzonspor’da  üç değişiklik. Kalede Arda’nın yerinde Uğurcan. Orta alanda ise A.Kadir Ömür ve solda Amiri yok onların yerine Novak ile Parmak var. Parmak Hem de ön liberoda. Yusuf ise ileri uç oyuncusu arkasında başladı müsabakaya.  Bordo-Mavililer, ilk 45 dakikada rakibine pozisyon vermedi. Oyununun kontrolünü elinde tuttu. Daha iyi ataklar yapan taraf idi. Organize iyi oldu. Gole kadar sahanın her yönünde Bordo-Mavili takım vardı.  Rodellega’nın golünde Yusuf’un katkısı önemli. Topu iyi taşıdı, vuruşu kaleciden dönünce bu kez geçen hafta Panenka stiliyle penaltıyı kaçıran Kolombiyalı takipçiliğiyle Trabzonspor’u deplasmanda öne geçirmesini bildi.
İkinci yarıda her iki takımda karşılıklı ataklar yaptı. Bu yarıda Trabzonspor’da Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Parmak oyuna ağırlığını koydu. Çünkü her oyuncuda bana göre bugüne kadar oynaması gereken yerlerde oynadılar.
   İyi ki maçı 3-1 kazandı Bordo-Mavililer. Bu maçtan sonra hakem Mustafa Öğretmenoğlu bana göre en az 2-3 hafta istirahat alabilir. Sarı kartlı Emir’e Abdülkadir Parmak’a yaptığı hareketten  ikinci sarıdan kırmızıyı vermeliydi. Neden sahada tuttu anlamak çok zor.     Bilgisi varsa demek ki niyeti bozuk. Hele verdiği penaltı. Evlere şenlik. ‘Ben gördüm’ diyor. Neden VAR yok. Trabzonspor’a yasak mı?
   Trabzonspor’un gizli golcüsü artık Abdülkadir Parmak. Bordo-Mavili takım hem iyi bir orta saha hem de golcü oyuncu kazandı. Haftalar sonra kazanan Bordo-Mavililer bu 3 puanla moral buldu ve ilk yarının da rövanşını almış oldu

Önceki ve Sonraki Yazılar