Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

TRABZON SEÇİM GÜNDEMİ

Değerli okuyucular malumunuz seçim kapıya dayandı, daha doğrusu dayatıldı.
Bir gecede Devlet bey ile ülkenin gündemine erken seçim oturdu. Ayağa kalkamadan da resmiyete kavuştu. Olur mu olmaz mı derken oldu da bitti maşallah.
Her fırsatta 2019 vurgusu yapanlar, referandumu bu şekilde oylatanlar, batıyoruz durum vahim naralarıyla seçimi öne çektiler. İşin garibi batıran da onlar kurtaracağız diyen de onlar. Benim bildiğim erken seçimde batıran kenara çekilir, ben düzeltirim diyen bayrağı devir alır.
Tıpkı Usta-Ağaoğlu değişimi misali dediğinizi duyar gibiyim. Günümüz Yeni Türkiyesinde işler değişti. Biz güzel batırıyoruz, en iyi biz batırırız, batırılacak ülke varsa ona biz talibiz diyenlerin öne çıktığı günlerdeyiz.
Ülkede olduğu yetmiyor gibi durum Trabzon’ da da böyle, vekillere sormak lazım yahu yeniden aday olmak için bu şehire ne yaptınız? Ne faydanız olmuş? Ne gibi icraat ve projeleriniz var? Trabzonlunun vekili olabildiniz mi?
Nabız yoklansın çoğu sınıfta kalır. Soylu, Pekşen ve Cora bir nebze konuşma haklarına sahip isimlerdir. Haklarını yemek istemem de diğerleri metalse metal, mental ise mental her türlü yorgunluğa sahipler, gençlerin önünü açmalılar.
Gelelim 15 vekil meselesine; Chp yine ülkeye demokrasi dersi vermiştir. Geleneği bozmayarak demokratik hamleyi yapan Kemal beyi ve kurmaylarını tebrik ederim.
İyi partiyi seçime sokmamak için Ysk ya baskı yapan iktidar bu hamleyle bozguna uğramıştır.
Ysk’nın bile zor durumda kaldığı süreçte bu hamle Ysk başkanını bile sevindirmiş olsa gerek. Alacağı demokrasi ve hukuk dışı kararla tarihe tekrar kara harflerle yazılacak olan Ysk, mecburi aldığı bu kararla vicdanları rahatlatmış, üzerindeki baskıyı da azaltmıştır.
Bu hamlede payı büyük olan Koray beyi de tebrik etmek lazım.
Sessiz sedasız operasyonu yürüterek cumhur ittifakına ilk darbeyi vurmuştur.
Pazartesi gününü şehrimizde geçiren eski bakanımız bir dizi ziyaret ve toplantılarda bulunarak hemşehrilerine sıcak gündemleri aktardı. Yakından dinlediğim Koray beyin projeleri ve inancının güven verici olduğunu söyleyebilirim.
Sn. bakanın net bir vurgusu vardı ki takdire şayan; Başaracağız, başaracağız, KAZANACAĞIZ...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.