Trabzon Üniversitesi’nden Ezber bozan eleman alımı!

Trabzon Üniversitesi rektörlüğü, 4 B kadrosundan 10 büro personeli alım ilanı yayımladı. Üniversite rektörlüğü büro personeli olmasına rağmen alacağı elemanlardan, neredeyse üniversiteye araştırma görevlisi alım şartları gibi bir şartname yayınladı.

logo-1.jpg

Elemanlar, KPSS puanına göre alınacak. Yani, şartnamedeki özellikleri taşıyan elemanlar puan durumuna göre büro elemanı olacaklar. Sözlü sınav yapılmayacak.

İşte alınacak 10 büro elamanlarından aranan nitelikler;

- ‘Edebiyat fakültesi Arkeoloji’ lisans proğramından mezun olup, M.E.B. den onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olmak. (1 eleman)

-  ‘Maliye ve veya ‘Maliye- muhasebe’ lisans programlarından birinden mezun olmak.(1 adet)

-  ‘Kamu yönetimi’ veya ‘siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi’ lisans programlarının birinden mezun olmak (2 adet)

-  Mühendislik Fakaltülerenin Harite Mühendisliği, Jeoloji ve fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği’ lisans programlarından birinden mezun olup, İnsansızHava aracı Ticari Pilot sertifikası, Autocad sertifikası, MATLAB (Matrix Laboratory) sertifikası ve ileri Excel eğitim sertifikasına sahip olmak (1 adet)

- Bilgisayar mühendisliği lisans proğramından mezun olmak, İngilizce dilinde Yüksek öğretim kurulunca kabul edilen Yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavından (YDS; KPDS,YÖKDİL,vb) en az ‘D seviyesi üzeri’ puan almış olmak. (2 adet)

-  ‘Bilgi ve belge yönetimi’ veya ‘kütüphanecilik’ lisans programlarından birinden mezun olmak (1 adet)

- ‘Mühendislik fakültesi Makine Mühendisliği’ lisans programından mezun olup, MEB den onaylı ‘üç boyutlu çizim- Sohdworks’ belgesine sahip olmak (1 adet)

- ‘Grafik sanatlar. Grafik Sanatları, Grafik Tasarım veya Grafik Tasarımı’ lisans programlarının birinden mezun olup, Web Desiger sertifikasına sahip olmak, Lisans mezuniyet sonrası belgelendirmek şartıyla alanında en az 2 (iki) yıl tecrübe sahibi olmak( 1 adet).

Şartnamede, ilan başvuru tarihleri, istenilen belgeler, genel koşullar vs da yazıyor. Başvurulur 26 Haziran ile 10 Temmuz arasında. Sonuçlar ise 24 Temmuz da açıklanacak. KPSS puanında ise 2018 yılı KPSS sonuçları baz alınacak.

Bu eleman alımının adrese teslim eleman alımını kimileri adrese telsi eleman alımı olarak nitelendiriyor. Biz, öyle bir şey söylemiyoruz. Çünkü alınacak elamanlar 2018 KPSS sınav sonuçlarına göre alınacak.  Sözle mözlü yok. Şartları kimin tutuyorsa ve puanı da yüksekse o girecek. Ancak, ofiste çalışacak 4 B kadrosuna (ki bu kodro sözleşmeli) bu kadar vasıflı eleman alma işi biraz kafa karıştırdı.

Mesela Arkeoloji mezunu büro personeli olacak. İnsansız hava aracı ticari pilot sertifikası olan,  fotogrametri mezunu büro personeli vs…

Trabzon Üniversitesi rektörü,  İlahiyatçı, din adamı, cami hocalığı yapmış bir şahsiyet. Lagala lugala işlere gelmez, adaletsiz iş yapmaz, vicdanı ile hareket eder. O nedenle rahat olun!

 

Memur- sen’in adayı!

KTÜ Rektör aday adaylarından bir isim, Ankara’da memur- sen genel merkezinde karargah kurmuş. Sendikanın desteğini arkasına alan aday, AKP milletvekilleriyle de birebir görüşüp destek istiyormuş.

KTÜ’ye yıllarını vermiş bir akademisyen Ankara’dan aradı ve ‘Üniversite rektörünü bir sendika belirleyecekse bu iş bitmiştir. KTÜ rektörlüğüne aday olan bir isim günlerdir, Ankara’da çalmadık kapı bırakmadı’ dedi.

Öte yandan, KTÜ rektör aday adayları ile ilgili kapsayıcı dosyalar hazırlandığı, dosyalar da aday adaylarının akademik kariyerlerinin yanı sıra,  yakın zamana kadar haklarında soruşturma açılıp açılmadığı mercek altına alınacakmış.

 

Hayırlara vesile olsun!

unnamed-002.jpgKTÜ rektör adaylarından, rektör yardımcısı Prof. Dr. Asım Örem, dün sosyal medya hesabından rektörlüğe resmen aday olduğunu duyurdu. Asım Örem şunları söyledi; ‘KTÜ sadece Trabzon'un değil Türkiye'nin de en önemli yüksek öğretim kurumlarından biridir. Talip olunan makamın önemi ve sorumlulukları büyüktür. Görev, vatan ve millet için, milli ve manevi şuur içinde verilecek meşakkatli bir süreçtir. Bu anlayışla, içinde bulunduğum sorumluluk gereği KTÜ rektörlüğü için aday başvurumu yaptım. Allah ülkem, şehrim, üniversitem ve benim için hayırları vesile etsin’.

 

AKP’den çok istifa olur!

DEVA Partisi Trabzon il Başkanlığına, AKP Ortahisar Beledi Meclis Başkan vekili Nusret Onur’un oğlu, Gökhan Onur’un atanması, parti içerisinde farklı tartışmalara neden oldu.

Oğlunun DEVA Partisi il başkanı olmasına olumlu yaklaşmadığını söyleyen Nusret Onur, ‘oğlumun DEVA Partisi il başkanı olmasını tasvip etmedim. Ancak oğlum iyi bir eğitim almış bir genç. Kendisi ile konuştum, baba bana karışma dedi. Partimden istifa etmeyi de düşünmüyorum’ dedi.

Nusret Onur, AKP’den istifa etmeyi düşünmüyor ancak partiden önümüzdeki günlerde istifaların art arda geleceği söyleniyor. AKP’nin liberal kanadından bir isim, ‘İstifa olur mu olmaz mı, bir şey diyemem. Önümüzdeki günlerde aylarda partide gelişmeler olabilir’ demekle yetindi.

 

Düşünmüyorum demek ki yokum

Düşünmüyorum çünkü tokum!

Trabzon’un düşündüğünü söyleyen ve yazan doktorlarından biri olan Mahmut Haydar Ustaoğlu, öğneci gün sosyal yedya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı ve şöyle dedi;

‘Bugün, yazı yok.

Bugün, okuma yok.

Bugün, düşünme yok.

Bugün, yarın endişesi yok.

Bugün karnım tok

Bugün sadece yemek, yatmak var, sığırlar gibi, birde üremek. İnsanlaşmanın manası yok.

Ne o? Yok özgürlük, yok eleştiri, yok hakikat, yok zevk, yok yarın ne olacak, yok düşünce, yok adalet, yok hukuk! Erkeksen öküz, dişiysen inek gibi ye, iç, yat, sahibine yalakalık için bağır, süt ver veya dölle. İnsan olacakmışsın, hadi canım sende!

Dam altındasın, yemin var, sağlamdasın.

Bugün insanlaşmaktan vaz geçtim. Düşünmüyorum demek ki yokum!

Düşünmüyorum çünkü tokum.

Bugün yazma, okuma, düşünme, yarın endişesinden kurtuldum, sığır oldum. Ne kadar güzelmiş! Oh hafifledim!

Möööööööööö!’

 

Önceki ve Sonraki Yazılar