Trabzon'da altyapı çalışmaları müjdesi

Trabzon'da altyapı çalışmaları müjdesi

Büyükşehir Belediye Meclis toplanstısında konuşan Başkan Murat Zorluoğlu, altyapı çalışmalarının planan vakitten erken biteceğinin müjdesini verdi

PLANLADIĞIMIZDAN ERKEN BİTİYOR
Ortahisar İçme Suyu Temini Projesi kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili de detaylı bilgi veren Başkan Zorluoğlu, şu ifadeleri kullandı; “Şu anda Uzunsokak’ta bir içme suyu ve yağmur suyu çalışmamız var. Çok küçük bir bölgesinde kanalizasyon çalışması var. Bu altyapı çalışmaları bizim planladığımızdan daha erken vakitte bitiyor. Sadece Uzun Sokak’ta değil Uzun Sokak’ı Tanjant ve Maraş’a bağlayan sokaklarda da yeniden bir üst yapı yapacağız. Bunla ilgili süreç biraz vakit alacak. Çünkü burada bizim içme suyu ve kanalizasyon için işimizi bitirmemiz yetmiyor. Belli bir süre beklememiz gerekiyor. Yine içme suyu ile alakalı olarak da test sürecinin tamamlanması gerekiyor. Ancak biz bu arada geçici kaplamaları yaptığımız için vatandaşımız bu süreçlerden olumsuz etkilenmiyor. Uzun Sokak’ta süreçler biter bitmez üst kaplamasını estetik bir şekilde tamamlamış olacağız. 3700 metrekare ana hat, 4700 metrekare 12 adet sokak bağlantısı olmak üzere toplamda 8400 metrekare üst yapı çalışması öngörüyoruz.”
 
90 BİN METRELİK İÇME SUYU HATTI DEĞİŞTİRİLDİ
“Ortahisar altyapı projesinde şu ana kadar Beşirli, Karşıyaka, Kalkınma, Konaklar, Pelitli, Kanuni, Bostancı mahalleleri ile Meydan bölgesinde yaklaşık 90 bin metrelik içme suyu hattı tamamen değişti ve yenilendi. Toplamının 565 kilometre olduğunu düşündüğümüzde neredeyse beşte birine yaklaşmış durumdayız. 3 kilometrenin üzerinde kanalizasyon hattı gerçekleşti. 7.500 metrelik de yağmur suyu hattını yeniden oluşturduk. Önümüzdeki süreçte Aydınlıkevler, Toklu, İnönü, Yenimahalle, Soğuksu, Cumhuriyet, Erdoğdu, Pelitli ve Yalıncak mahallelerimizde çalışmalarımıza başlayacağız. Bu işin bir diğer parçası da fiber optik hat döşenmesiydi. 450 kilometrelik fiber optik hat döşüyoruz. Şu ana kadar 25 kilometrelik kısmı tamamladık.”
 
GECE GÜNDÜZ SAHADAYIZ
“Meydan, Uzun Sokak, Maraş Caddesi, Cumhuriyet, Gazipaşa ve Tabakhane gibi yoğun yaşamın hakim olduğu bölgelerde çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Bazen vatandaşımızın hayatını zorlaştıracak tedbirler almak zorunda kalıyoruz, bazen altyapıda yoğunluk nedeniyle arızalara sebep oluyoruz, bazen vatandaşlar evlerinin önüne arabasını park edemez duruma geliyor.  Vatandaşımızın bu sıkıntılarını minimize etmek için yoğun gayret gösteriyoruz. Bütün ekiplerimizle işin daha düzgün, vatandaşımıza daha az sıkıntı verecek şekilde yapılabilmesi için gece gündüz sahadayız. O bakımdan şu ana kadar memnuniyetle ifade etmem gerekir ki halkımızdan da daha çok memnuniyet içeren geri dönüşler aldık. İnşallah önümüzdeki süreçte Meydan bölgesindeki çalışmayı süratle tamamlamayı ve mayıs ayı içerisinde bu bölgeden tamamen çıkmayı planlıyoruz. Şu anda da Uzun Sokak çok az kaldı. Yine Maraş Caddesi’ni de ilan ettiğimiz tarihten daha önce tamamlayacağız.”
 
50 YIL ALTYAPI PROBLEMİ YAŞANMAYACAK
“Maraş Caddesi’nde doğal gaz yoktu. Uzun Sokak’ta doğal gaz bağlantıları yoktu. Birçok yerde bizim bu yaptığımız çalışmayı AKSA da fırsat bilerek eksik doğal gaz meselesini çözmek için gayret gösteriyorlar. Maraş Caddesi’nden Valiliğe kadar çelik borularla doğal gaz döşüyorlar.
Bunlar şehrin altyapısı bakımından çok kıymetli dokunuşlar. Çalışmalar tamamlandığında 50 yıl altyapı problemi yaşanmayacak. Mükemmel bir altyapı olacak. Bunun bir diğer faydası da üstyapıyı güzelleştirecek olması. Bir taraftan yıkıp döküyoruz ama diğer taraftan da tüm üst yapıyı yenilemiş oluyoruz”
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.