Trabzon'da 'Ara Tatil' programı

Trabzon'da 'Ara Tatil' programı

Trabzon’da 150 bini aşkın öğrencinin ilk ara tatilde hem dinlenmeleri hem öğrenmeleri hem de keyifli vakit geçirmeleri program hazırlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kamu kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları iş birliğiyle hayata geçirilen etkinlik programı oluşturuldu. Öğrencilerin bu tatili kendileri ve aileleriyle Bakanlığın da öngördüğü üzere verimli bir şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla gezi, gözlem, spor, sanat, kültür etkinlikleri vb. faaliyetlerin yer aldığı bir faaliyet kılavuzu hazırlandı.

Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteler, Vakıflar ve Sanayi kuruluşlarıyla iş birliği yapıldı.

TATİL REHBERİ

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçe belediyeleri, gençlik spor ve kültür müdürlükleri, müftülükler, Trabzon Devlet Tiyatrosu ve üniversitelerin işbirliğinde çocuk ve velilere yönelik bir tatil rehberi hazırlandı. Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, "Bu yıl ilk kez uygulanan ara tatilde, anne ve babaların çocuklarıyla daha kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz. Öğrencilerimize yönelik hazırladığımız etkinlik program rehberinde, gezi, sağlık, doğa ve çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü olmak üzere birçok başlık var” dedi.

AİLE GÜNÜ

Hazır Aktaş ayrıca, “Aile Günü kapsamında öğrenciler annesi veya babasının iş yerine gidecek, çocuklar, annesi veya babasının yaptığı işi, iş arkadaşlarını, iş ortamını görecek, çocuk, annesi ya da babasının iş yerinde bir gün geçirecek" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.