Trabzon'da sağlık camiasını şok eden olay

Trabzon'da sağlık camiasını şok eden olay

Doktor İlker Mataracı odasında baygın bulunmuştu. Acı haber meslektaşlarını yasa boğdu. Ahmet Rıza Güner o kahreden detayı paylaştı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nin başarılı doktorlarından Prof.Dr. İlker Mataracı'nın önceki gün akşam saatlerinde odasından kalbi durmuş olarak bulundu. Acil müdahale edilerek yoğun bakıma kaldırıldı. Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapan Prof.Dr. İlker Mataracı, hayati tehlikeyi atlatamadı.Meslektaşları  ve dostları büyük üzüntü içerisinde.  

Arkadaşı Doktor Ahmet Rıza Güner de yoğun bakıma alınan doktor İlker Matarıcı ile en son karşılaşmasını yazdı.Duygu dolu yazıda bir de bir hastasını kaybettiğini ve yakınlarının kendisini dava ettiğini bu nedenle büyük üzüntü yaşadığını vurguladı.whatsapp-image-2021-03-02-at-12-40-25.jpeg

"ELİ ÖPÜLESİ BİR DOKTOR"
Ahmet Rıza Güner şunları kaydetti;
“Sabah saat 4, telefon çaldı. Arkadaşımın eşi, hemen gel diyordu. Aort rüptürü, kan lazım. O saatte cami çıkışları, açık kahveler, arayabildiğim telefonlar ve bulduğum kan ile hastaneye koştum. Ameliyat uzun ve zorlu geçti. Arkadaşım da bir haftalık yaşam mücadelesini kaybetti. 
O günlerden aklımda İlker hoca kaldı. Sabah ameliyattan sonra görüştük, elimden geleni yaptım ama zor gözüküyor dedi. Sonra sordum ''hoca o saate ne yapıyordu hastanede.'' Aldığım cevap tüylerimi diken diken etti ve hocama bir kez daha saygı duydum. Acil ve büyük ameliyatlarda muhakkak beni çağıracaksınız. Nerde ve saat kaç olursa olsun sürekli arayacaksınız demiş asistanlara. Peki bu yılda kaç gece olur dedim, en az yılın yarısı dediler. Yani bir hekim mesai harcinde  yılın yarsında gece evinden kalkıp hastaneye geliyordu. Eli öpülesi bir doktor İlker hocam.
Sonra bir kaç kere tabip odası ile ziyaretine gittim. Her zaman güler yüzlü karşıladı bizi. 
Nasıl bu tempoya dayanıyorsunuz dediğimde sessiz kaldı. Yorgunluk var, ama sevda işi bu dedi.

whatsapp-image-2021-03-02-at-12-40-25-1.jpeg

Biraz sıkıntılı idi son ziyaretimde. Nasılsınız hocam dediğimde, biraz dertleşmek istedi bizimle. Akşam saat 18:00'de bir hasta gelmiş ve hocam sen ameliyat et demişler. Arkadaşlar da edebilir demiş. Sabahtan beri ameliyattayım ve yorgunum.Sen yap hocam diye ısrar etmişler. Zor bir ameliyat.  Bi 15 dakika dinlendikten sonra ameliyata girdim dedi. Gece yarısı çıktım ameliyattan, ama güzel geçtiği için mutluydum. Ameliyattan bir kaç gün sonra serviste enfeksiyon nedeni ile hasta kaybedilmiş. Ve hocama o günün parası ile 750.000 TL tazminat davası açmışlar. Ben bundan muzdarip değilim dedi, yine olsa yine yaparım. Ama şu yanımdaki asistanlara ben iyi hekimliği, her koşulda hasta için her türlü fedakarlığı yapmaları gerektiğini, her türlü yorgunlukla bıkmadan savaşmaları gerektiğini nasıl anlatayım dedi. Onlar için üzülüyorum, yoksa ben bundan sonra yolumu çizmişim ve öyle de giderim dedi. 
...
Bu kadar güzel bu kadar alçak gönüllü bu kadar iyi bir hekim için tüm Trabzonlular olarak, tüm bölge halkı olarak dua ediyoruz. Bırakmayın bizi diyoruz, Allah sizi bizlerden ve hastalarınızdan ayırmasın.”

Destek mesajları geldi

Hastanedeki odasın baygın şekilde bulunup, yoğun bakıma kaldırılan Prof. Dr. İlker Mataracı için Trabzon’da birçok isim şifa dileklerinde bulundu. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nin başarılı doktorlarından Prof.Dr. İlker Mataracı'nın önceki gün akşam saatlerinde odasından kalbi durmuş olarak bulundu. Acil müdahale edilerek yoğun bakıma kaldırıldı. Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapan Prof.Dr. İlker Mataracı, hayati tehlikeyi atlatamadı. Meslektaşları  ve dostları büyük üzüntü içerisinde. Birçok isim sosyal medyadan destek mesajlarını ve şifa dileklerini paylaştı. 

Salih Cora Trabzon Milletvekili
Geçirdiği rahatsızlık sebebi ile yoğun bakımda tedavi gören Trabzon Ahi Evren Eğitim Hastanesi’nde görevli Prof. Dr. İlker Mataracı hocamıza Allah’tan acil şifalar diliyorum Dua edelim.

whatsapp-image-2021-03-02-at-15-28-57.jpeg
Ahmet Metin Genç Ortahisar Belediye Başkanı
Trabzon Ahi Evren Hastanesi’nde görev yapan, şehrimizin kıymetli doktorlarından Prof. Dr. İlker Mataracı hocamızın ani bir rahatsızlık ile tedavi altında olduğunu öğrendim. Kıymetli hocamıza geçmiş olsun diliyorum. Rabbim acil şifalar ihsân eylesin.

whatsapp-image-2021-03-02-at-15-28-57-1.jpeg
Sezgin Mumcu Ak Parti Trabzon İl Başkanı
Yapmış olduğu başarılı ameliyatlarla bölgemizde yüzlerce hastaya şifa olmuş, Ahi Evran kalp hastanesi doktorlarından değerli meslektaşım Prof.Dr İlker Mataracı geçirmiş olduğu ani rahatsızlık sonucu yoğun bakımda tedavi görmektedir. Rabbimden kendisine acil şifalar diliyorum.

whatsapp-image-2021-03-02-at-15-28-56.jpeg
Temel Altunbaş AK Parti Eski Ortahisar İlçe Başkanı

whatsapp-image-2021-03-02-at-15-28-57-2.jpeg
Cevdet Erdöl Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü
Geçirdiği rahatsızlık sebebi ile yoğun bakımda tedavi gören Trabzon Ahi Evren Eğitim Hastanesi’nde görevli Üniversitemizin kıymetli öğretim üyesi Prof. Dr. İlker Mataracı hocamıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Arkadaşlarımız ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar. Dua edelim.

whatsapp-image-2021-03-02-at-15-28-57-4.jpeg

 

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum