TRABZONLULARIN BAŞARISI!

TRABZONLULARIN BAŞARISI!

Palet Pastaneler zincirinin yeni bir halkası Gümüşhane’de açıldı.

HEDEF ÖNCE BÖLGE SONRA TÜRKİYE….
25 Aralık 1988 tarihinde küçük bir dükkan olarak başlayıp iş disiplinini elden bırakmadan, emin adımlarla markalaşan Palet Pastane & Bistro her gün üzerine koyarak ilerliyor, Gümüşhane’de 9.açılan Palet Pastanesinin ortaklarından Maçkalı Alkan Kaya, “Trabzon’un güzide ilçelerinden Maçka’daki pastanesi bana ait , Gümüşhane benim sorumluluğumda ikinci yer ama Palet ailesinin 9. Şubesi. Biz kocaman bir aile olarak ilk once bölgeye akabinde Türkiye’ye hitap eden bir marka olma yolunda gayret ediyoruz”dedi.

22833555_10210237165392249_1654540899_o.jpg
ÇEYREK ASIRDIR VAR…
Çeyrek asrı aşkın tarihi ile hizmet vermekte olan Palet ailesi  Gümüşhane’de açılan şube ile birlikte toplam 9 şubede 100’e yaklaşan deneyimli personeli ile Gümüşhane Belediye Binası altında hizmet vermeye başladı. Palet Pastanesi için düzenlenen törene Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in yanı sıra, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Başkanı İsmail Akçay, İşletme sahipleri Alkan Kaya, Şener Topal ve vatandaşlar katıldı.

22851242_10210237165312247_1047978261_o.jpg
“GÜMÜŞHANE’YE MARKA BİR PASTANE…”
Açılış töreninde konuşan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Trabzon ve Gümüşhane’nin etle tırnak gibi olduğunu kaydederek, “Alkan ve Şener kardeşimizin çok güzel bir işletmesini açıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum. Şehrimize renk kattılar ve katmaya da devam edecekler. Bizi ilk müracaatlarında Gümüşhane’ye marka bir pastane açacaklarını söylediler. İşletme açmanın zorluklarını bilirim. Burada yaşayacağınız her türlü sorunda kapımız sizlere sonuna kadar açık. Yeter ki gelip Gümüşhane’de istihdam yaratın. İşletmeciler olarak sizler taşın altına elinizi koydunuz, bizler de vücudumuzu koyarız. Bu işletme sizlerden çok bizlerin. Her işletmenin ortağı benim. Bu işletmelerin iş yapması, para kazanması ve hizmet etmesi lazım. O nedenle benim diyor ve sizlerin sorumluluğu kadar kendimde sorumluluk hissediyorum” diye konuştu.

p722773588_10210237166192269_352423061_n.jpg
“GÜMÜŞHANE -TRABZON ETLE TIRNAK GİBİ”
Pastane açılışı için Gümüşhane’ye gelen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile ilgili övgü dolu sözler söyleyen Başkan Çimen, “Gümüşhane ve Trabzon etle tırnak gibi. Bölgemizde en çok uyum sağlayan iki il Gümüşhane ve Trabzon. Bu birliktelik bizleri de çok memnun ediyor. Ayrımız gayrımız yok. Her iki kardeşimizin ikametgâhlarını Gümüşhane’ye alacaklarını biliyorum. Şehrimizin hem nüfusunu hem de ekonomisini artırmak noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gümüşhane’de bir Trabzon’da bir. Her ikisi de bölgemize anlam kazandıran değerlerimiz. Maçkalı olmam hasebi ile Gümüşhane ve Trabzon’u birleştiren bir noktadayız. Gümüşhane bizim için gurur verici ve çok büyük değerler yetiştiren bir ilimiz. Gümüşhane’ye bu gelişimde şehri çok daha gelişmiş ve ilerlemiş buldum. Buna katkı sağlayan başkanımıza teşekkür ediyorum. Gümüşhane zor coğrafi şartlarına nazaran bu coğrafi konumunu en iyi şekilde değerlendirmiş. Her anlamda Gümüşhane’miz büyüyor ve gelişiyor” dedi.
 “ÜRETİM YAPMAK…”
GTSO Başkanı İsmail Akçay da yapılan yatırımın büyük bir cesaret örneği olduğuna vurgu yaparak, “Yatırım yapmak, girişimciliği ortaya koymak, risk almak, üretim yapmak, istihdam sağlamak ve böylece ülke ekonomisine katkı yapmak en önemli vatandaşlık görevlerimizden birisidir” şeklinde konuştu.
İşletme sahipleri Alkan Kaya ve ortağı Şener Topal, desteklerinden dolayı herkese keşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından işletme davetlilerin katılımıyla kurdele kesilerek hizmete açıldı. Kemençe eşliğinde horonlar oynayarak yapılan açılışın ardından işletme gezildi, ikramlar tadıldı.

p422810273_10210237164992239_37424331_o.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.