Trabzonspor doğru yönetiliyor!

  Hasan Kurt, son yıllarda Trabzonspor’un maçlarına seyrek gider. Nedeni de, heyecanlı oluşu ve oyunculara yönelik yaptığı eleştirileri yüksek sesle dillendirmesidir. Kurt, geçmişte Trabzonspor- Bursaspor maçında basın tribününde fenalaşmıştı. Kurt’un imdadına merhum Prof.Dr. Baki Komsuoğlu yetişmişti.

Kurt, dün Atilla Ataman’ı aradı ve ‘Devre arası stattan çıkmışsınız. Hayırdır, ne oldu’ diye sordu.

Ataman, ‘Olayı büyütmenin anlamı yok. Ben Trabzonspor’un önceki başkanını mahkemeye vermiş biriyim. Trabzonspor, bugün doğru yönetiliyor. Trabzonspor yönetimini de destekliyoruz. Zaman zaman hatalar yanlışlar olabilir. Bunları büyütmek kentimize ve kulübümüze zarar verir. Tekrar ediyorum, Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulumuzu sonuna kadar destekliyoruz’ dedi.

Kurt’tan Çimşir’e tam destek!

  Trabzonspor’un eski futbolcuları ve teknik direktörlerin çoğu, aktif futbolculuk dönemlerinde gazetemiz sahibi Hasan Kurt’un maç kritiklerini ve haberlerini takip ederler ve Kurt’un kendilerine yönelik eleştirilerine tepki gösterirlerdi. Kurt, o dönemde Türkiye’nin en fazla satan ve okunan gazetesi olan Tercüman’da yazardı. Eski futbolculardan spor yazarı İskender Günen, Kurt’u her gördüğü yerde, ‘Bizim anamızı ağlatırdın, bugünkü oyuncular çok şanslı’ diye sitem eder. Güngör Şahinkaya ise, ‘İki yıldızdan fazla vermezdin’ derdi. Trabzonspor’un çiçeği burnundaki teknik direktörü Hüseyin Çimşir de, Kurt’a kızan hatta konuşmayan oyunculardan biridir. Kurt, Çimşir’i de çok eleştirmişti.

  Gazetemiz spor müdürü Kamil Anahar önceki gün Kurt’a, ‘Abi Hüseyin Çimşir ile ilgili görüşlerini alabilir miyim?’ diye sordu.

Kurt, ‘Kamil, ben oyuncuyu hocayı gösterdikleri performansı göz önüne alarak över veya eleştirirdim. Yoksa benim bireysel olarak hiçbirine karşıtlığım yok. Bugün kendilerini ara sıra da olsa eleştirdiğim için Şenol Güneş, Özkan Sümer benimle konuşmaz… Ki bu iki isme de meslek yaşamlarının kritik dönemlerinde tam destek vermiştim. Özkan Sümer’in spor salonunda bir toplantı düzenleyerek, taraftara beni hedef gösterdiğini biliyorsundur. Şenol Güneş’in Kore’ye Türkiye’den ilk davet ettiği ve Kore’de ağırladığı isim de benim. Birkaç yıl önce bir iki konuda eleştirdim. Şenol Güneş, selamı sabahı kesti. Hüseyin Çimşir’e gelince... Evet oyunculuk döneminde çok eleştirdim. Eşi yakınım olmasına rağmen bu nedenle bana kızar ve benimle konuşmaz. Hüseyin’in topçuluğu geride kaldı. Şimdi teknik direktör, geçmişe takılı kalamayız. Bizim bu aşamada yapacağımız iş, Hüseyin’i desteklemek olmalıdır. Hüseyin’e benden tam destek’ dedi.

Gomera’da tatil!

  Zorlu Grand Otel’den ayrılan işletme müdürü Ali Şahin, yılların yorgunluğunu gidermek ve kısa bir tatil yapmak için birkaç gün önce Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gitti. Orada yakın dostları Hüseyin Tütüncü ve Hasan Kol ile İspanya’ya ve İspanya’nın Atlas okyanusundaki turizm beldesi le Gomera’ya gitti. Şahin, dün vatsaptan Le Gomera’nın ana caddesinde çektirdiği bir fotosunu gönderdi ve ‘otostop ile tatile’ devam yazdı.

La Gomera adası, İspanya’nın özerk bölgelerinden biri olan Kanarya adalarına bağlı Santa Cruzoe Tenerif iline bağlı bir ada.

TTSO eski yöneticilerinden Tayfun Sezeroğlu aslen, Trabzon Gomeralı, yeni ismiyle Yalıncak’lıdır. Tayfun bey bir ara Kanarya adalarındaki La Gomera adasının ismini Trabzon’dan yüzyıl önce göçen Gomeralılardan aldığını söylemişti. Tayfun beyin, bu söylemini araştırarak mı yoksa öylesine mi söylediğini bilmiyoruz. Bildiğimiz Trabzon Gomera’da 1800’lü yılların sonlarına kadar ağırlıklı olarak gayrimüslimlerin yaşadığı ve gayrimüslimlerin Gomera’yı terk ettikten sonra Erzincan Kemaliye’den çok sayıda ailenin bu beldeye geldiğidir.

Oraya cami yaparsan olacağı odur!

  Beşirli ile Akyazı dolgu alanı arasına iki yol ortasına yapılan camide inler cinler top oynuyor. Caminin imam ve müezzininden birinin mutlaka izinli olduğunu söyleyen bir mahalle sakini, ‘Sabah namazları için ara sıra birkaç yüz metrelik korku tünelinden geçerek camiye gidiyorum. Koskoca camide ya üç kişi ya da dört kişi oluyor. İmam ve müezzinden biri de mutlaka izinli. Sahilde iki yol arasına cami yaparsan olacağı da budur. Yazık günah. Bu söylediklerimin fazlası yok eksiği var. İnanmayan sabah hatta vakit namazları için camimizi ziyaret edebilir’ dedi.

Hacısalihoğlu’nun misafiri!

  Trabzonspor’u havada, karada, karda kışta yalnız Türkiye’de değil dünyanın her yerinde takip eden, maçlarını kaçırmayan, kulüp menfaat ve çıkarını her şeyin üstünde tutan, Trabzonspor’u her kim yönetirse yönetsin, yönetim süresi içerisinde destek veren İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Şükrü Kuleyin, Denizlispor ve Kasımpaşa maçlarını izlemek için önceki gün Trabzon’a gelmişti.

  Ankara’da yaşayan Kuleyin dün sabah yakın dostları ile Aksular Otel’de sabah kahvaltısı yaptı. Öğle sonrası ise Trabzonspor’un bir başka kulüpçü eski yöneticisi Hayrettin Hacısalihoğlu ile buluştu. İkili, meydanda Cemil Usta restoranda bir yandan yemek yedi diğer yandan Trabzonspor’u konuştu.

Hacıkerimoğlu’na geçmiş olsun!

  Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, birkaç günce rahatsızlandı ve hastanede tedavi altına alındı. TFF’nin en başarılı yöneticilerinden biri olan Mustafa Hacıkerimoğlu’na geçmiş olsun diyor, sağlıklı günler diliyoruz.

Doktorunuz diyor ki!

  Kabızlık, yaşam kalitesini etkileyen önemli bir halk sağlığı sorunudur. Normalde bir kişinin haftada en az 3 defa büyük abdeste çıkması beklenir. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazı kişiler günde 3 defa büyük abdeste çıkarken, diğerleri haftada 3 defa çıkabilir. Eğer bir şikayetleri yoksa bunların ikisi de normal sayılır. Kabızlığın nedeni çok zaman tam olarak tespit edilemez. Kabızlığı önlemek için bol su(günde en az 2 litre) içilmeli, lifli gıdalar(kepekli tahıllar, kuru baklagiller, sebzeler ve meyveler) tüketilmeli, daha çok hareket etmeli, tuvalet ihtiyacı ertelenmemeli, her gün aynı saatte, tercihen kahvaltıdan 15 ila 45 dakika sonra tuvalete gitmeli. Makarna, pilav, muz, süt, çay, kahve tüketimi sınırlandırılmalı. Kabızlık için sık(3 günde 1'den çok) ilaç kullanılmamalı, bağırsak tembelliğine sebep olabilir. (Dr. Kemal Küçükali)

Önceki ve Sonraki Yazılar