16.01.2022, 09:59

Trabzonspor dondu kaldı

Dikkatimi çekti, Sivasspor Süper Lige çıktı çıkalı Trabzonspor maçları nedense hep zemheri Ocak ayında Sivas'ta oynanır oldu.

Ne zaman yeni sezonların fikstürü çekilse ilk baktığım maç her zaman Trabzonspor'un Sivasspor'la oynayacağı deplasman maçının hangi aya geleceğini hesaplamak oldu.

Bu sezon da fikstür çekildiği an Ocak ayının tam da ortasında Trabzonspor'un Sivas'a geleceğini gördüğümde o zemheri ayının soğuğunda bir puan alsak yeter de artar diye hesap etmiştim.

Bugün de maç bitiminde Sivasspor'dan alınan bu bir puanın ekstra ve yeterli bir puan olarak görmek hiç de kötü bir iyimserlik olmayacaktır.

Uğurcan'ın şanına ve klasına yakışmayacak şekilde yediği o gol  Sivasspor tribünlerinde hala gol sevinci olarak yaşanırken Abdülkadir Ömür'ün şık vuruşuyla gelen Trabzonspor'un beraberlik golü Sivaslılara soğuk duş etkisi yaptırdıysa da Sivasspor, yatsın kalksın da Uğurcan'a dua etsin.

Yoksa bu sahada başka atacağı da bir gol yoktu.

Yeni transfer Visca'nın Trabzonsporlu futbolseverlerin gazıyla ilk on bire yazılmış olsa da ben bu maçta Trabzonspor'u bir kişi eksik bıraktığını gördüm. Ama tecrübesi ve ne zaman ne yapacağı belli olamayacak yapısı maç süresince Avcı tarafından onu sahada tutulmasına yetti.

Hugo'nun takıma dönmesi güzel bir olaydı ama partneri olarak sahada yer alan  Hüseyin'in, pimi nezaman çekileceği belli olmayacak bir şekilde  el bombası olarak sahada dolaşması taraftarların 90 dakika boyunca  acaba nerede ne zaman hata yapacak diye yüreği ağzında maç izlettirir duruma getirdi.

O yüzden  bu takıma direkt katkı yapacak gelir gelmez sahaya sürülebilecek bir sol stoper lazım. Bu artık yerli mi olur yabancı mı olur yönetimin bileceği iş.

Maç başlamadan 24 saat önce gelişen sürpriz olayda Yusuf Sarı'nın gönderilip Yusuf Erdoğan'ın gelmesi herkesi şok etse de Erdoğan neden Avcı tarafından Trabzonspor'da olması gerektiğini ikinci yarı oyuna girmesiyle taraftarlara göstermiş oldu.

Mücadele azmi ve hızlı driplingleriyle sol kanatta Yusuf Sarı'nın bir tık üstünde olan Yusuf Erdoğan, bu takıma Sarı'dan daha çok katkı sağlayacaktır

Hava şartlarının bu kadar kötü olması bütün takımı etkilemiş oldu. Ne zaman ki kar yağmaya başladı Sivasspor da aldı sazı eline alışık olduğu bu sahanın Tranzonspor için gerçekten  deplasman olduğunu oynadığı oyunla uzun süre maça hakim olarak gösterdi.

Hamsik'in bile bu soğuk hava ve sahaya alışamadığı için o kadar kötü olmasına rağmen maç boyunca sahada tecrübeli bir ayağa ihtiyacı olduğu için Avcı, onu da sahadan alamadı

Hakem Mete Kalkavan'ın, Abdullah Avcı'ya sahaya girdi diye göstermiş olduğu kırmızı kart abartılı ve gereksizdi.

Neticede Sivasspor'dan bu çok soğuk ve karlı havada alınmış olan bu bir puanın kazanç olarak görülmesi ve buna rağmen de Sivasspor deplasmanının böyle bir şartlarda neden öğle saatlerinde değil de akşam saat 16:00'da oynatıldığını da Federasyona sormak gerekir diye söylenirken bir yandan da iyi ki akşam saat 19:00'da oynatmadı diye de Federasyona dua etmek gerekir diye düşünüyorum.

Yorumlar (0)