Abdullah Avcı canlı yayında açıklamalarda bulundu

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı TRT Spor canlı yayınına konuk oldu.

Trabzonspor Haber 13.06.2022, 16:16 13.06.2022, 17:11
Abdullah Avcı canlı yayında açıklamalarda bulundu

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı TRT Spor canlı yayınında Özgür Buzbaş'ın moderatörlüğünde Erdal Hoş ve Alp Pehlivan'ın sorularını yanıtlıyor.

Abdullah Avcı'nın açıklamaları şu şekilde:

En yakın 2 hedef var

Şampiyon olduk ama değişen bir duygu yoktu. Tekneyle çıktığımız gün anladım ki çok büyük bir şey olmuş. Denizin üstü bir film platosu gibiydi. İnsanlardan deniz ve kara gözükmüyordu.Taraftarlara da teşekkür ediyorum. Sabırla, hiçbir taşkınlık olmadan bunu yaptılar.Avrupa'ya örnek oldular. Ama bir teknik direktör için hayat devam ediyor sonraki gün gelecek sezon planlamasını yapmak zorundasın. 

Hayallerimin peşinden gidiyorum

Trabzonspor'da çalışmak; bana hissetmediğim çok duygu hissettirdi. Hayallerimin peşinden gidiyorum. 19 ay bitti burada. Taraftar bana sahip çıktı. Medya destek verdi. Harika duygular oldu. Gururum okşandı. Umarım daha iyi olur.

En yakın 2 hedef var; Süper Kupa ve Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak. Bunları sağlarsak kulüp adına çok büyük katkı sağlayacak. 

Bir günde 1-2 transfer birden olabilir

Şu ana kadar bitmiş bir transfer yok ancak taraftarlarımız endişe etmesin. Geçen sezondan bir iskeletimiz var. Transfer işleri de belli olmaz. Bakarsınız bir günde 1-2 transfer birden bile olabilir.

Trabzonspor her zaman sahaya çıktığında rakibine gücünü hissettirir. Transferde mevkiler belli çalışmalarımız devam ediyor.İlhan Palut'u başarısız sayabilir miyiz? Belli bir felsefesi var ve ben çok beğeniyorum. Ama inanın 2-3 sene daha lig ikincisi olsun başarısız sayılacak. 

Yurt dışına gitme trenini kaçırdım diye düşünüyorum.

U19 takımını bizim çalıştığımız sahanın yanına aldım. Oradan oyuncu alıyoruz gönderiyoruz. Altyapı hocalarımı bizimle beraber eğitiime alıyoruz. Bir futbol takımının maça nasıl hazırlandığını görecekler. Maç içinde ne yapıyoruz. Duran toplarda ne yapacağız. Onları göreceğiz. Altyapı hocalarını hafta hafta aramıza alacağız. A takım altyapı ile eşgüdümlü olarak gidecek.

Nwakaeme'ye haber yolladım

Nwakaeme, Trabzonspor çin Trabzon için özel bir insan. Özel de bir oyuncu. 4 senedir önemli katkıları oldu. Süper Kupa, Türkiye Kupası, Ligi var. Kulüple görüşmeler devam ediyor. Bu süreç onunla yönetim arasında devam ediyor kulübün bütçelerinin doğrultusunda. Geçen gün tercüman vasıtasıyla haber yolladım. Mutlu oldu. Süreci bende bekliyorum. Olmazsa B planı hazırlamaya çalışıyoruz.

Uğurcan bizim önemli bir parçamız

Son 7 senedir Milli Takım kalesini Abdullah Avcı'nın kaleci departmanının çalıştırdığı kaleciler koruyor. Volkan Babacan, Mert Günok, Uğurcan Çakır...Uğurcan bizim önemli, büyük bir parçamız. Ama süreç nasıl, nedir çok genel bilgim yok. Milli takım kampında. Gönderir misin, göndermez misin? Kulüp tarafı var, oyuncu tarafı var bir çok parametre var. Bekleyip görmek lazım. 

Teknik ekipte değişiklik olacak mı?

Erdal Hoş'un Egemen Korkmaz'ın ayrılmak istediği yönündeki habeleri kast ederek "Teknik ekipte bir değişiklik olacak mı?" şeklindeki sorusuna, Avcı "O daha belli değil, ne benimle ne de kulüple alakalı bir konu. Özel bir durum. Henüz net bir şey yok."

Yorumlar (0)